GARMIN EDGE TOURING

0

Oferowana przez markę Garmin nawigacja GPS Edge Touring stworzona została przede wszystkim z myślą o rowerzystach, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i wyposażenie – do każdego zestawu producent dołącza bowiem uchwyt rowerowy z możliwością obrócenia o 90°. Model ten charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami oraz niewielką wagą, co gwarantuje, że można go zawsze i wszędzie ze sobą zabrać. Ponadto oferuje on trzy tryby pracy – rowerowy, turystyczny i górski – Edge Touring sprawdza się tym samym również podczas pieszych wycieczek.

Atutem urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna obsługa, co w dużej mierze jest zasługą wyświetlacza dotykowego o rozdzielczości 240 x 160 pikseli. Ekran jest dość spory – jego przekątna wynosi 6,6 cm – i pokazuje szczegółowy obraz trasy. Nawigacja ułatwia ponadto planowanie przystanków oraz odnajdowanie atrakcji. Wyposażona została ona w mapę bazową, która zapisana jest na karcie pamięci micro SD, użytkownik może dodać kolejne mapy.

Warto wspomnieć, że urządzenie zapisuje przebyte trasy, które można następnie przesłać do serwisu Garmin Connect i Garmin Adventures. Nie bez znaczenia jest fakt, że oba serwisy są bezpłatne. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przebycia jeszcze raz dokładnie takiej samej trasy. Za pomocą tych serwisów można udostępniać trasy rodzinie, znajomym oraz innym użytkownikom produktów Garmin. Urządzenie Edge Touring zasilane jest za pomocą wbudowanego akumulatora litowo-jonowego, którego maksymalny czas pracy wynosi 15 godzin, ładowany jest on natomiast kablem USB, który jest dołączony do nawigacji.