Bywa, że zgubione kluczyki do samochodu są Twoim problemem? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

0
Bywa, że zgubione kluczyki do samochodu są Twoim problemem? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

Zgubiłeś kluczyki do samochodu i nie masz zapasowych? Oto co należy zrobić… Bez względu na to, jak bardzo starasz się być ostrożny, dla większości z nas nieuchronnie nadejdzie dzień, w którym zaginą. Jeśli straciłeś je na dobre i nie masz dostępu do zapasowego, masz kilka opcji. Czytaj dalej, co zrobić, gdy zgubisz kluczyki do samochodu.

Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie obejmuje zgubione kluczyki

Przed wszystkim, należy sprawdzić, czy można ubiegać się o koszt utraconych kluczy na ubezpieczenie samochodu. Wielu dostawców oferuje to, i to często działa znacznie taniej niż płacenie pełnej ceny siebie.

Masz ubezpieczenie na wypadek awarii? Skontaktuj się z usługodawcą

Jeśli masz ubezpieczenie na wypadek awarii, Twój dostawca może wysłać kogoś, kto pomoże Ci wrócić do samochodu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zamknąłeś klucze w samochodzie. Niektórzy dostawcy oferują również usługi mobilnego dorabiania kluczy, co oznacza, że możesz otrzymać nowy zestaw bez konieczności pozostawiania samochodu bez opieki.

Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem

Jeśli potrzebujesz oryginalnego klucza zamiennego, najlepiej skontaktować się z dealerem producenta Twojego samochodu. To często nie jest tanie ani szybkie. Otrzymasz jednak nowy kluczyk podobny do oryginalnego, a także możliwość zaprogramowania funkcji takich jak głośnomówiący mechanizm otwierania bagażnika, jeśli oryginalny kluczyk był w niego wyposażony.

Porozmawiaj z lokalnym ślusarzem

Inną opcją są wyspecjalizowane ślusarnie samochodowe. Prawdopodobnie otrzymasz pusty, ogólny klucz, ale nadal można go zaprogramować dla Twojego samochodu. Ślusarze ci będą również zazwyczaj w stanie wyłączyć stary klucz, co oznacza, że ktokolwiek go znajdzie, nie będzie mógł po prostu ukraść Twojego samochodu.

Co jest potrzebne, aby otrzymać nowy klucz do samochodu?

Przed wycięciem nowego klucza potrzebny jest dowód tożsamości, taki jak prawo jazdy, oraz dowód, że jesteś właścicielem samochodu. Formularz z twoim nazwiskiem jest zazwyczaj akceptowanym dowodem własności, nawet jeśli wszystko, co technicznie pokazuje, to kto jest odpowiedzialny za rejestrację samochodu.

Ile kosztuje wymiana zgubionych kluczy samochodowych?

Koszt wymiany klucza samochodowego jest bardzo zróżnicowany. Bardziej skomplikowane samochody z bezkluczykowym otwieraniem i innymi funkcjami będą miały zazwyczaj droższe klucze niż starsze, prostsze samochody. Większość samochodów posiada elektroniczne immobilizery wbudowane w klucze, dzięki którym kod jest wysyłany i odbierany z samochodu do klucza w celu sprawdzenia autentyczności; jest to dodatek do funkcji zdalnego centralnego zamka i samego klucza.

Co należy zrobić w przypadku kradzieży kluczyków samochodowych?

Co należy zrobić w przypadku kradzieży kluczyków do samochodu? Istnieje kilka rzeczy, które należy zrobić w niefortunnym przypadku, że to się dzieje. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.

Opracuj oś czasu wydarzeń

Poświęć trochę czasu na prześledzenie swoich kroków i spróbuj dowiedzieć się, czy Twoje klucze do samochodu zostały skradzione, czy też źle położone. Te kilka chwil może zaoszczędzić przechodzenia przez proces raportu policyjnego i zmiany zamków, jeśli zgubione kluczyki do samochodu są po prostu w kurtce, miałeś na sobie wcześniej w ciągu dnia.

Jeśli Twój samochód lub klucze samochodowe zostaną skradzione, ponieważ zostawiłeś klucze w stacyjce, jest bardzo mało prawdopodobne, że firmy ubezpieczeniowe pokryją to, ponieważ będzie to sklasyfikowane jako Twoja wina. Nie zaleca się twierdzenia, że jest inaczej w przypadku firmy ubezpieczeniowej, ponieważ byłoby to popełnienie oszustwa.

Jak zostały skradzione kluczyki do samochodu?

Czy zostały skradzione z tylnej kieszeni? A może zostały zabrane w torebce wraz z identyfikatorem? To będzie ustalić, jak bardzo jesteś na ryzyko od posiadania złodzieja ukraść swój samochód z domu. Jeśli kluczyki do samochodu zostaną skradzione z domu, jest bardziej niż prawdopodobne, że złodziej powróci, aby ukraść samochód w późniejszym czasie.

Zadzwoń na policję, jeśli Twoje kluczyki zostały skradzione

Jeśli uważasz, że Twoje klucze samochodowe są skradzione, a nie zgubione, zadzwoń na policję. Oznacza to, że raport może być złożony i miejmy nadzieję, że odzyskać swoje klucze i umieścić obszar w pogotowiu dla tego rodzaju przestępczości.

Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową

Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokryją Cię, jeśli Twoje klucze do samochodu zostaną skradzione. mogą one zaoferować ubezpieczenie ochrony kluczy jako dodatek do Twojej polityki, która jest często droższa. Aby zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela, należy wypełnić raport policyjny i uzyskać numer referencyjny przestępstwa. Niektóre firmy zapewniają samochody grzecznościowe podczas gdy zamki są zmieniane, ale ten rodzaj usług będzie się różnił w zależności od dostawcy i pokrycia.

Natychmiast wezwij ślusarza

Upewnij się, że jest to renomowany ślusarz, większość działa 24 godziny, ale pobierze więcej opłat za usługi poza godzinami pracy. Większość firm ubezpieczeniowych dostarczy Państwu te informacje, warto również zauważyć, że można skontaktować się bezpośrednio z dealerami, aby pomóc w tym zakresie.

Chociaż możesz mieć wrażenie, że nie musisz zmieniać zamków, ważne jest, aby rozważyć, gdzie i jak zostały skradzione klucze. Jeśli zostały zabrane z domu, to złodziej wie, gdzie mieszkasz i może wrócić po Twój samochód. To samo dotyczy sytuacji, gdy skradziono torbę, w której znajdowały się Twoje dane identyfikacyjne.