Zakup quada – o czym trzeba pamiętać?

0

Z przyjemnością można obserwować powstawanie specjalnych miejsc, które mają służyć do tego, aby móc wyczynowo jeździć na nich quadami. Ostatnio można zauważyć, że coraz większa liczba osób decyduje się na zakup takich czterokołowych maszyn. Do ich zakupu należy podejść z odpowiednim zaangażowaniem. Po to, aby mieć pewność, że dokonuje się dobrej i sprawdzonej inwestycji, z jakiej będzie można cieszyć się przez długi czas.

Co oferuje sklep z quadami?

Dużo. Tak w skrócie można opisać ofertę placówki, jaka specjalizuje się w sprzedaży tego typu maszyn. Sklep z quadami ma taki asortyment katalogowy, jaki wzbudzi zainteresowanie wśród amatorów, a także zawodowców. Na co uważać w takim miejscu? O czym trzeba pamiętać podczas zakupów?

Najważniejsza jest chyba funkcjonalność tych sporych rozmiarów czterokołowców. Wyróżnić można kilka typów quadów. Otóż mówi się o:

  • quady wyścigowe – dedykowane na drogi asfaltowe lub szutrowe. Jak sama nazwa mówi, przeznaczone są one do szybkiej jazdy w wyścigach.
  • sportowe quady – są one przystosowane do tego, aby wytrzymać spore obciążenie, ponieważ posiadają specjalnie wzmocnione elementy. Na uwagę zasługuje chociażby twarde zawieszenie, czy też wzmocnione układy wydechowe, filtry dolotowe. To właśnie dzięki temu maszyna może mieć zdecydowanie lepsze osiągi.
  • rekreacyjne quady – do jeżdżenia po takich terenach, jak drogi polne, leśne. Często wykorzystywane są one do jeżdżenia po błocie, ale należy zwrócić uwagę na to, aby nie przedostawało się ono do takich elementów, jak gaźnik, kanały dolotowe.

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób quad będzie użytkowany, aby móc czerpać z niego maksimum możliwości.

Ile kosztują quady w sklepie?

Pytanie, na które nie można udzielić odpowiedzi jednoznacznej. Można bowiem spotkać modele, których cena oscyluje w granicach 20 tysięcy złotych. Ale bez trudu można odnaleźć również quada, którego cena jest w stanie przekroczyć 100 tysięcy złotych. Szok? Niedowierzanie? Po prostu normalność, którą można spotkać na rynku motoryzacyjnym.

Decydując się na zakup takiej maszyny, pod uwagę należy wziąć finanse, jakie można przeznaczyć na ten cel. Po to, aby mieć pewność, że quad nie będzie w stanie nadszarpnąć czyjegoś budżetu. W szczególności, że trzeba będzie do niego dokupić takie akcesoria, jak chociażby kask. Nie można również zapomnieć o tym, że quady są pojazdami, jakie trzeba na bieżąco tankować. Dlatego też część pieniędzy należy zostawić sobie na paliwo, które jak wiadomo, do tanich ostatnio nie należy.