Wymieniamy samochód na nowszy

0

Czas wymiany samochodu dla jednych jest fantastycznym okresem, ponieważ oglądamy masę samochodów i wybieramy ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu dla drugich jest to czas stresu i marnowania czasu, który jest bardzo cenny.

Kupno samochodu

Miejsc gdzie można kupić samochód jest bardzo dużo i wraz z rozwojem cywilizacji tych miejsc nieustannie przybywa. Kilkanaście lat temu dominującym miejscem gdzie kupowaliśmy auto były giełdy samochodowe, które przeważnie raz w tygodniu były organizowane w danym miejscu. Na początku lat dwutysięcznych coraz bardziej popularną formą kupna samochodu stały się wyjazdy za granicę. Przeważnie były to Niemcy.

Powodów, dlaczego decydowaliśmy się na taki wyjazd było sporo, do najważniejszych należy wymienić cenę, która była niższa aniżeli ta oferowana w Polsce. Drugim ważnym powodem był stan kupowanego samochodu. W Niemczech czy innym kraju Europy zachodniej, znacznie trudniej było trafić na auto w którym szybko wychodziły liczne usterki techniczne. Bardzo szybko ta forma handlu stała się również okazją do zarobku. Dla wielu osób lubiących motoryzację, ta forma handlu samochodami stała się doskonałą okazją do zarobku.

Wraz z rozwojem internetu udoskonaliła się chyba najwygodniejsza forma szukania pojazdu. W sieci było można znaleźć setki ofert sprzedaży samochodu, kupujący na spokojnie mógł porównać wszystkie oferty i wybrać tą najatrakcyjniejszą. jaką formę kupna samochodu Ty wybierzesz? Decyzja należy do Ciebie, zawsze można również kupić pojazd od znajomego.

Sprzedaż auta

Sprzedaż auta może wiązać się z wieloma problemami, ponieważ znalezienie nabywcy, który zaoferuje nam kwotęktóra nas zadowoli może być bardzo trudne.
Formy sprzedaży pojazdu w Polsce to przeważnie:

oklejenie auta kartkami informacyjnymi i zostawienia go w publicznych miejsach tak by wiele osób mogło zobaczyć ofertę
Czasochłonne wystawianie pojazdu na giełdach, które nie są darmowe i pochłaniają kolejne pieniążki
Wystawianie pojazdu na portalach i innych aukcjach internetowych.

Najnowocześniejszą a zarazem najwygodniejszą formą sprzedania pojazdu są auto skup. Plusów firm oferujących taki skup jest wiele. Skup samochodu po wycenie daje nam gotówkę do ręki, nie musimy się niczym martwić ani poświęcać dodatkowego czasu. Wystarczy jeden telefon i kilka wolnych chwil by sprzedać swój samochód za kwotę, która powinna nas zadowolić.

Przykład

Przykładowo, samochód kupiony w 2009 roku, czyli 5 lat temu średnio na rynku kosztował 10 000 (dziesięć tysięcy złotych), aktualnie ten sam samochód można kupić za zaledwie 3 000(trzy tysiące złotych). Jak widzimy przez niedługi okres czasu samochód stracił na wartości o ponad połowę. Auto skup może zaoferować nam bardzo podobną kwotę jaką możemy dostać na giełdach samochodowych a dodatkowo nie musimy poświęcać sporo swojego czasu, ponieważ większość firm skupujących samochody wycenia nam samochód telefonicznie lub mailowo i jeżeli cena jest satysfakcjonująca dla obu stron to firma taka przyjedzie do nas tego samego dnia i zapłaci nam za samochód gotówką.

Kolejnym atutem przemawiającym o wyborze skupu aut jest bezpieczeństwo a raczej wewnętrzny spokój. Sprzedając auto osobie prywatnej możemy trafić na klienta, który po jakimś czasie będzie miał do nas pretensje, często niesłuszne, jeżeli samochód ulegnie awarii lub klient znajdzie inną awarię o której wcześniej nie wiedział. Firma skupująca samochód szybko a jednocześnie profesjonalnie sprawdzi auto przed zakupem a jeżeli transakcja zostanie zrealizowana, możemy być pewni, iż temat tego auta i jego sprzedaży został zamknięty.