Walcarki hydrauliczne do blachy ważnym elementem przemysłu metalowego

0
Walcarki hydrauliczne do blachy ważnym elementem przemysłu metalowego

Zadaniem walcarek do blachy jest spłaszczanie metalu, co powoduje, że profilowany przez nie materiał nadaje się do dalszej obróbki. W zależności od typu maszyny można dowolnie kształtować obrabiany materiał.
Układ hydrauliczny w tego typu hydraulicznych walcarkach do blachy jest wykonany profesjonalnie, cechuje się wyjątkową wydajnością i niezawodnością. W walcarkach pompa służy do podnoszenia górnej rolki i pozycjonowania ramy. Najczęściej jest wykorzystywana pompa hydrauliczna, która działa na zasadzie oliwienia z układu hydraulicznego oraz elektrycznie sterowanego zaworu hydraulicznego.
Układ hydrauliczny składa się z silnika, wysokociśnieniowej rury olejowej, grupy pomp zębatych, różnych zaworów hydraulicznych, skrzynki olejowej i innych akcesoriów.
Silnik hydrauliczny jest połączony elastycznym przegubem z wysokociśnieniową pompą zębatą. Przykładem takiej walcarki może być hydrauliczna walcarka 3-rolkowa
W tego rodzaju walcarce górna rolka może wykonywać ruchy pionowe (ruch w dół), jak również ruchy w poziomie (ruch od lewej do prawej). Posiada przekładnię ślimakową, ślimak, nakrętkę i śrubę pociągową (pręt gwintowany). Dolna rolka wykonuje ruch obrotowy, który jest regulowany specjalnym reduktorem.
Zaletami takiej hydraulicznej walcarki do blach jest możliwość precyzyjnego wstępnego gięcia końcówek i łatwego sterowania oraz wysoka wydajność. Charakteryzuje się zintegrowaną strukturą, stabilnością i jest łatwa do przenoszenia. W tego rodzaju walcarce hydraulicznej obrabiany przedmiot (walcowana powłoka) ma wysoką precyzję prostoliniowości walcowanej powłoki. Górny walec ma kształt bębna i jest dopasowany do ustawienia rolki oporowej, która może toczyć zarówno grubą, jak i cienką blachę stalową w cylindrze z dużą dokładnością prostoliniowości.
Wysoka dokładność prostoliniowości jest bardzo ważna dla zapewnia prawidłowych prac spawalniczych.
Innym typem hydraulicznej walcarki do blachy jest 3 – rolkowa hydrauliczna walcarka o zmiennej geometrii.
Dzięki trzem niezależnie działają cym rolkom i działaniu w pionie górnej rolki oraz indywidualnemu ustawieniu w poziomie rolek bocznych walcarka ma rozszerzone możliwości obrabiania tworzywa. Ponadto posiada silną stalową konstrukcję, niezawodną instalację hydrauliczną, która jest zabezpieczona przed przeciążeniem, system elektryczny z wyłącznikami bezpieczeństwa i funkcjonalny panel sterujący. Dzięki asymetrycznemu usytuowaniu rolek można zminimalizować walcowane proste końcówki materiału nawet przy maksymalnych grubościach tworzywa. Tego rodzaju 3 – rolkowa hydrauliczna walcarka jest wszechstronnym urządzeniem do plastycznej obróbki metalu. Posiada również zmienną prędkość obrotu rolek i system chłodzenia oleju.