Ubezpieczenie OC

0

W Polsce panuje przekonanie, że po co zakupować ubezpieczenie, jeśli posiada się samochód tak zwanej :starszej daty i jeździ się tylko kilka kilometrów dziennie. Jest to błędne złożenie i przekonanie, dlatego, że średnio zdarza się 20 procent kolizji w kraju, nie licząc wypadku. Co wtedy gdy zderzymy się z drugim pojazdem, który nie jest ubezpieczony.

Nowe przepisy o ubezpieczeniach OC gwarantuje system gwarancyjny, dzięki czemu kierowca, który posiada oc , a zderzył się z drugim kierowcą będącym bez ubezpieczenia otrzyma pieniądze na naprawę zniszczonego samochodu. Duże kary za jeżdżenie bez aktualnego OC są dużym postraszeniem, dla kierowców, dlatego, że 3000 złotych, to aktualna kwota jaka jest nałożona na kierowcę, który jeździ bez aktualnego OC.

Bardzo nagminne jest także jeżdżenie bez przeglądu wieloma samochodami, gdyż wielu kierowcom nie opłaca się naprawiać wszystkich elementów w pojeździe, który ma służyć i służy tylko do jazdy do pracy i do domu z powrotem. Najbardziej trudne do zweryfikowania są zderzenia i kolizje z rowerzystami, dlatego, że wtedy przy uzyskiwaniu odszkodowania sądy zazwyczaj określają winę kierującego, dlatego, że to kierowca prowadząc samochód powinien zachować wzmożoną ostrożność. Co prawda w Polsce jest mało kontroli w ciągu roku, w związku z tym wielu kierowców jeździ bez aktualnych polis OC, jednakże lepiej zadbać o to aby wykupić ubezpieczenie dla naszego samochodu, chociaż na pół roku.

Bezpieczeństwo jest przecież na drodze najważniejsze, dlatego warto zadbać o najmniejsze szczegóły, gdy wybieramy się w krótszą lub i dalszą podróż. Znacznie częściej ubezpieczane są samochody nowe, bo to aż w 90 procent przypadkach, a to dlatego, że kierowcy w obawie przed stłuczką i dużymi naprawami wolą się wcześniej dobrze zabezpieczyć aby uniknąć niemiłych komplikacji.

W nowych samochodach także już coraz trudniej o kolizję, bo są znacznie bezpieczniejsze, aniżeli miało to miejsce 10 lat temu, jednakże  jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże.