TOP 5 – ranking opon całorocznych w rozmiarze 205 55 R16.

0

Kierowcy coraz częściej rozważają zakup opon całorocznych. Głównym powodem jest zmieniający się klimat, który w Polsce jest z roku na rok bardziej odczuwalny. Chcąc dodatkowo zaoszczędzić na ogumieniu warto faktycznie przyjrzeć się owym oponom. Jeśli nie do końca wiesz, które z nich będą najlepszym wyborem pomoże Ci w tym poniższy ranking opon całorocznych w rozmiarze 205/55 R16. Każdy z wymienionych modeli wart jest naszej uwagi i zakupu.
Dodajmy, że ranking został opracowany na podstawie oceny poszczególnych kategorii:
• przyczepność na nawierzchni ośnieżonej;
• przyczepność na nawierzchni mokrej;
• przyczepność na nawierzchni suchej;
• ceny.
5. BFGoodrich g-Grip All Season 2
Owa opona całoroczna to doskonały przykład jak uzyskać kompromis i połączyć jakość z ceną. G-Grip All Season to model drugiej generacji, który najwięcej punktów uzyskał na nawierzchni ośnieżonej. Jeśli chodzi o osiągi na nawierzchni mokrej i suchej to można je uznać jako poprawne. Biorąc pod uwagę cały ranking opona całoroczna BFGoodrich g-Grip All Season 2 to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji. Cechuje się wysoką trwałością. Cena za komplet to ok. 1.200 złotych.
4. Kleber Quadraxer 2
To kolejna oferta marki ze średniej półki. Quadraxer 2 to udana propozycja opony całorocznej, która zajęła wysokie miejsce w rankingu. Ogumienie to najlepsze oceny zanotowało na nawierzchni ośnieżonej. Nieco gorsze parametry, ale wciąż zadowalające uzyskało na nawierzchni mokrej i suchej. Jako ciekawostkę warto podać, iż Kleber należy do koncernu Michelin tak samo jak wspomniany już BFGoodrich. Cena za komplet to ok. 1.000 złotych.
3. Continental AllSeasonContact
Na podium rankingu opon całorocznych uplasowała się opona marki Continental. Model ten uzyskał wręcz idealne wyniki na nawierzchni ośnieżonej i mokrej. Poza tym warto dodać, że również bardzo dobre wyniki zanotował podczas hamowania w innych warunkach atmosferycznych. Wady? Dla niektórych może być to cena i “tylko” poprawna trwałość. Cena za komplet to ok. 1300 złotych.
2. Michelin CrossClimate+
Opona Michelin najlepsze wyniki uzyskała na nawierzchni mokrej i suchej, gdzie czas hamowania był najkrótszy. Gorsze parametry opony zanotowały na nawierzchni ośnieżonej. Jako zaletę możemy uznać ich trwałość, która została doceniona przez ekspertów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż koncern ten zwraca na to dużą uwagę podczas projektowania opony. Cena za komplet to ok. 1.350 złotych.
1. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
Opony całoroczne marki Goodyear to absolutny zwycięzca rankingu. Spośród wszystkich wymienionych modeli to właśnie Vestor 4Seasons Gen-2 ma najlepsze właściwości jezdne. Mistrzowskie wyniki zostały uzyskane na nawierzchni ośnieżonej i mokrej. Na uwagę zasługują również dobre wyniki pomiarów oporów toczenia. Te przekładają się na zużycie paliwa, które jest automatycznie niższe. Wzrasta także komfort naszej jazdy. Szukając na umór wad byłaby to przeciętna trwałość. Poza tym szukając opon całorocznych w tych rozmiarach możemy je kupować “w ciemno”. Cena za komplet to ok. 1.400 złotych.