Samochód z oc sprawcy wypadku

0
Samochód z oc sprawcy wypadku

Jeśli uległeś wypadkowi to bardzo nam przykro, ale może coś z tego dobrego może wyjść? Przede wszystkim jeśli nie zawiniłeś, z pewnością otrzymasz odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sprawcy wypadku. Lecz czy wiesz, że możesz również otrzymać samochód zastępczy z oc sprawcy?

Dzięki zmianom w ustawodawstwie ubezpieczeń samochodowych, teraz każda osoba, która padnie ofiarą wypadku, może ubiegać się o wynajem samochodów na koszt sprawcy wypadku. Jak to właściwie działa i kiedy nam się to należy?

Co to samochód zastępczy z oc sprawcy?

Wynajem samochodów jest usługą oferowaną przez firmy mieszczące się zazwyczaj w sporych miastach, a co za tym idzie, będziesz miał wybór większości usług, jakie tylko mógłbyś sobie zażyczyć. Jednak wynajem aut z tego rodzaju wypożyczalni potrafi być dosyć drogą usługą.

Wypożyczalnie samochodów zaczęły stosować nowy sposób na to, aby zachęcić klientów do korzystania z ich usług. Zaproponowali, aby jeśli jakaś osoba będzie miała uszkodzony samochód w wyniku wypadku, w takim momencie będzie miała możliwość wypożyczenia nowego pojazdu na koszt sprawcy.

Właśnie na tym polega samochodów zastępczy z oc sprawcy. Nie musisz samemu opłacać wypożyczalni z własnej kieszeni, gdyż będzie za ciebie płaciła firma odpowiedzialna za ubezpieczenie sprawcy wypadku. Czy to nie jest wygodna forma zadośćuczynienia? A co więcej, dodatkowo na pewno uzyskasz odszkodowanie za koszty leczenia i reperacji samochodu.

Jak uzyskać auto zastępcze z oc sprawcy wypadku?

Jeśli stwierdziłeś, że tego rodzaju oferta wygląda atrakcyjnie dla ciebie, a właśnie uległeś wypadkowi, postaraj się zebrać wszelakie dowody na to, że faktycznie nie ty zawiniłeś. Zeznanie policji będzie tutaj jak najbardziej poważane, a co za tym idzie, warto przecierpieć nieco i przeczekać żmudne i nudne czekanie na policję, a potem zeznanie.

Nie akceptuj żadnych płatnych zadośćuczynień ze strony drugiego kierowcy, jeśli chcesz samochód zastępczy z oc sprawcy. Staraj się zawsze zdobyć jego numer polisy oraz dane kontaktowe.