Rękawice motocyklowe -jakie wybrać?

0

Rękawice motocyklowe muszą być odpowiednio dobrane. To bardzo ważne, bo bez nich nie można w ogóle wyjeżdżać w trasę. Nie można wybierać produktów niskiej jakości, bo wtedy jazda może okazać się niebezpieczna. W razie wypadku lub kolizji to jedyna rzecz, która będzie nas chroniła.

Jakie rękawice wybrać?

Modeli jest całkiem sporo. Rynek jest bardzo obszerny. Trzeba dobrać odpowiednie ubrania na jednoślad. Musi być wykonane ze skóry, bo to gwarantuje trwałość. Poza tym rękawice motocyklowe nie mogą się ślizgać. Może to spowodować, że dłoń będzie zjeżdżała i można bardzo łatwo stracić równowagę. Nie jest tajemnica, że może być to bardzo niebezpieczne. W takim wypadku odzież jest jedynym elementem, który może stanowić jakiekolwiek zabezpieczenie. Stąd tak ważne jest, by odpowiednio ja dobrać. Choć rękawice motocyklowe nie ochraniają całego ciała, to jednak są istotne, gdyż źle dobrane mogą spowodować utratę kontroli nad pojazdem. Lepiej więc dwa razy się zastanowić, zanim wybierzemy odpowiednie rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę na elementy dodatkowe, które mogą okazać się bardzo pomocne. Jednym z nich jest przewiewna siatka. To rozwiązanie idealnie sprawdza się szczególnie latem, kiedy temperatura jest bardzo wysoka. Dzięki temu można się w jakiś sposób ochronić przed spoceniem rąk. Trzeba także zwrócić uwagę, by rękawice motocyklowe były odpowiednio dopasowane. Świetnie sprawdza się regulowany pasek. To dobry sposób, by dopasować rękawice do własnych potrzeb. Dobrze sprawdzają się także ochraniacze na kostki.

Rękawice nie muszą być nudne…

Rękawice motocyklowe kojarzą się z czarnym kolorom bez specjalnych zdobień. Rzeczywiście kiedyś to była norma. Oldskulowe ubrania z reguły są czarne i proste, jednak można zdecydować się na nieco inne rozwiązania. Moda motocyklowa bardzo dynamicznie się rozwija. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które robią naprawdę niesamowite wrażenie. Rękawice mają zdobne wstawki, a także różne kolory. Można dobrać białe modele czy które są mieszanką kilu różnych odcieni. Warto dopasować rękawice do reszty garderoby, by całość była jednorodna. Jeśli nie wiemy na co się zdecydować, można poradzić się specjalisty. Powinien nam pomoc sprzedawca w sklepie motocyklowym. Takie osoby mają dość duże doświadczenie w tym zakresie i będą mogli nam coś odpowiedniego doradzić. Warto zdać się na ich zdanie, bo są obeznani w takich rzeczach. Wiedzą, na co warto zwrócić uwagę i jak dobrać produkty idealnie do naszej sylwetki.