Powłoka ceramiczna na lakier – czym jest?

0

Ponieważ przepisy w Unii Europejskiej są coraz bardziej zaostrzane, w samochodach nie stosuje się już farb zawierających substancje toksyczne, takie jak toluen i ołów. Alternatywą są tak zwane lakiery na bazie wody, które również są dość popularne – i mogą dać Ci równie profesjonalny wygląd!

Dla właścicieli samochodów oznacza to, że konstrukcja nowych samochodów jest bardziej wypukła. Dzięki temu są mniej odporne na zarysowania i wpływ warunków atmosferycznych.

Aby zwiększyć trwałość lakieru i lepiej go zabezpieczyć, można skorzystać ze specjalnego preparatu wykonanego w nanotechnologii.

Powłoka ceramiczna to jeden z kluczowych aspektów lakieru samochodowego. Tworzą dodatkową warstwę na karoserii, która często osiąga grubość kilku mikronów.

Dlaczego warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodu?

Powłoki ceramiczne pomagają chronić samochody, czyniąc je bardziej wodoodpornymi i łatwymi do czyszczenia. Farba, szkło, elementy wykończeniowe i emblematy pokryte są warstwą ceramiki o właściwościach hydrofobowych.

Te nowe funkcje sprawiają, że samochody są trudniejsze do przyczepiania się do zanieczyszczeń.

Warstwa ochronna może chronić nie tylko przed chemikaliami i ptasimi odchodami, ale także drogę. Dzięki temu jazda będzie bezpieczniejsza i łatwiejsza dla karoserii Twojego samochodu. VSHV jest również bardziej odporny na korozję.

Powłoka ceramiczna to jeden ze sposobów ochrony lakieru Twojego samochodu przed uszkodzeniem, zwłaszcza przed promieniowaniem UV. Dzięki lakierowi Twoja farba nie zniknie. Zachowa wysokiej jakości wygląd przez długi czas.

Ważne jest, aby odpowiednio obrysować swój samochód powłoką lakierniczą, aby był chroniony przed odpryskami i zarysowaniami. Jednak ciało nadal będzie podatne na poważniejsze uszkodzenia mechaniczne.

Idealnie nadaje się do samochodu, który będzie jeździł często lub jeździł po nieskażonej nawierzchni. Powłoka ceramiczna zapewnia trwałość do 10 lat, ale trudno jest utrzymać jej lśniący i najlepszy wygląd przez tak długi czas.

Jak dbać o auto z założoną powłoką ceramiczną?

Powłoka ceramiczna może być delikatna i podatna na pękanie, dlatego należy o nią dbać. W pierwszej kolejności powłokę należy okresowo usuwać przez odklejenie, zachowując jej właściwości hydrofobowe.

Jednym z podstawowych kroków w pielęgnacji pojazdu jest regularne mycie. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się brudu na powierzchni. Jest to ważne nie tylko ze względu na wygląd, ale także ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły, spróbuj zanurzyć samochód w różnych płynach o różnych właściwościach dla różnych części ciała, aby były uszczelnione przed upływem ich żywotności

Jeśli chodzi o czyszczenie naszego ciała, lubimy używać pianki na bazie wody, która może redukować bakterie i pozostawać na powierzchni ciała. Płukamy piankę, zanim wyschnie, a następnie przygotowujemy mop lub gąbkę, aby usunąć niechciane osady. Ważne jest również, aby dużo się ruszać podczas mycia akcesoriów samochodowych, ponieważ kierunki pocierania mogą usunąć brud w różnych miejscach

Powłoki dekoracyjne powinny być nakładane na korpusy niemetalowe, ponieważ woski mogą zmniejszać właściwości ochronne powłoki. Dobrym pomysłem jest również unikanie automatycznych myjni samochodowych, gdy tylko jest to możliwe.

Zaleca się użycie quick detailera do łatwego usunięcia drobnych zabrudzeń, które mogą uszkodzić farbę lub powłokę, takich jak ptasie odchody czy osady owadów.