Nowy Jeep Gladiator

0

Początek 2021 roku to wejście na rynek nowoczesnego Jeepa Gladiatora. Nowy model nieco przypominającym Wranglera, z tą jednak różnicą, że zamiast bagażnika posiada doczepioną skrzynię ładunkową.

Historia modelu

Historia modelu Nazwa modelu Gladiator przez markę Jeep po raz pierwszy użyta została w roku 1962. W listopadzie 2018 roku na rynku pojawiło się auto zbudowane na bazie Wranglera IV, które było dość dużym pickupem. Auto z założenia ma sprawdzać się doskonale nawet w ekstremalnych warunkach drogowych (auto może brodzić w wodzie sięgającej poziomu 76 cm, posiada także napęd 4X4). Wersja europejska Gladiatora pojawiła się w sprzedaży na początku 2021 roku. W tym przypadku auto dostępne jest wyłącznie w wersji z wysokoprężnym silnikiem.

Zaawansowana technologia

Jeep Gladiator to bardzo nowoczesne auto, stworzone na bazie wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, odnoszących się przede wszystkim do systemów multimedialnych oraz kwestii związanych z bezpieczną eksploatacją pojazdu. Auto wyposażone zostało między innymi w przednią kamerę terenową, co w przypadku modeli pojazdów marki Jeep wydarzyło się po raz pierwszy. Jest to niezwykle przydatny w czasie jazdy element, który doskonale sprawdzi się zarówno w czasie jazdy po zwykłych drogach, jak i przy wyprawach terenowych. Kolejnym bardzo nowoczesnym akcentem wyposażenia jest nagłośnienie Premium Alpine z subwooferem i przenośnym głośnikiem bezprzewodowym. Nagłośnienie jest nie tylko ładowane w czasie jazdy, ale również charakteryzuje je wodoodporność oraz pyłoszczelność, czyli czynniki najczęściej występujące w czasie ekstremalnej jazdy terenowej. Dodatkowo w modelu Gladiator znaleźć można: multimedialny system czwartej generacji Uconnect – połączony z aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto (dostępne z ekranem 7 bądź 8,4 calowym), tylną kamerę cofania ParkViev z dynamiczną siatką i systemem monitorowania martwego pola oraz wykrywania obiektów na drodze cofania, system ostrzegania przed kolizją z przodu z autonomicznym hamowaniem, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop. Bez wątpienia nowy Jeep Gladiator jest autem doskonale skomunikowanym ze światem. W tym przypadku nowoczesne technologie sprawiają, że auto nie tylko posiada bardzo zaawansowaną łączność, ale także to, że poruszanie się nim jest nie tylko niezwykle komfortowe, ale przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze. Dzięki synchronizacji pojazdu z aplikacją My Unconect kierowca jest w stanie kontrolować go o każdej porze dnia i w każdym miejscu. Istnieje możliwość doboru znacznie większej ilości akcesoriów do nowego Jeepa Gladiatora, dzięki czemu auto będzie doskonale dopasowane to potrzeb i wymagań użytkownika, szczególnie jeśli jest to osoba prowadząca dość aktywny tryb życia.

Wygodne i praktyczne wyposażenie

dostępny jest w trzech poziomach wyposażenia, starannie przemyślanych i zaprojektowanych po to, by wpasować się w potrzeby nawet tych najbardziej wymagających użytkowników. Wersja Sport to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych, poszukujących znacznie lepszej off-roadowej personalizacji z wysoką funkcjonalnością pojazdu. Wersja Overland to wyjątkowe zsynchronizowanie komfortu wyposażenia i nowoczesnych technologii. Jest to wersja posiadająca zdecydowanie najszerszą gamę elementów znajdujących się w standardzie. Na rynek europejski trafią dwie odmiany wyposażenia Gladiatora. Najbardziej ekskluzywnym będzie wariant Launch Edition, który trafi do pierwszych nabywców w Europie. Wyposażenie dostępne będzie wyłącznie w kolorze czarnym, czerwonym, srebrnym, białym lub grafitowym. W samochodzie zostaną zastosowanie 18-calowe wykonane z najwyższej jakości aluminium felgi, a twardy dach będzie dokładnie w takim samym kolorze jak nadwozie. Dodatkowo należy się spodziewać poszerzonego nadkola, wykończonej bardzo trwałym lakierem podłogi skrzyni ładunkowej oraz miękkiej osłony, która będzie nie tylko praktyczna, ale przede wszystkim wygodna (dodatkowo pozytywnie oddziałując na estetykę auta). Podstawą wyposażenia we wnętrzu Launch Edition mają być skórzane fotele w kolorze czarnym, praktyczne i wygodne, które nadadzą wnętrzu elegancji i klasy. Ciekawostki techniczne Jeep Gladiator jest pojazdem niezwykle potężnym, robiącym ogromne wrażenie. Nic w tym dziwnego, skoro długość pojazdu znacznie przekracza 5m. Nadwozie mierzy 5181 mm, a rozstaw osi w przypadku tego modelu równy jest wartości 3480 mm. Auto jest na tyle duże, że bez większych przeszkód mogło zostać wyposażone w dwurzędową kabinę i znacznych rozmiarów skrzynię ładunkową. W modelu Gladiator konstruktorzy zastosowali bardzo wytrzymałe wahacze, wydajne hamulce i najwyższej klasy nastawy podwozia. Dzięki temu pojazd bez większych przeszkód może ciągnąć przyczepę o masie 3470 kg, a jego ładowność może sięgać nawet 725 kg. Warto zaznaczyć również, że obecnie Jeep Gladiator to jedyny dostępny na rynku pickup, który posiada zdejmowany, sztywny bądź miękki dach, w którym mogą być łączone obie te wersje. Dodatkowo jest to model z możliwością demontażu przedniej szyby.