Najlepsze patenty w butach motocyklowych

0
Najlepsze patenty w butach motocyklowych

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że już wyjazd motocyklem terenowym w góry po w pewnym sensie offroad i wymaga od was specjalnego przygotowania? Oczywiście jest to bardzo lekki teren, jeśli wybierzemy jedynie drogi polne. Musimy więc odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo istotne pytanie. Czy na pewno nie chcemy wjeżdżać do lasu i czy posiadamy pewność, że na trasie nie spotkamy wielu krzaków? Nigdy nie jesteśmy pewni, więc powinniśmy dobrze wybrać odzież do offroadu.

Buty motocyklowe.

Nie ważne jaki sport będziemy uprawiać, czy jest to motocross, piłka nożna, czy jazdę turystyczną – zawsze powstaną specjalne buty, które mają na celu poprawić osiągi, komfort i bezpieczeństwo. W tym wypadku jest to niesamowicie istotna kwestia, więc bez dwóch zdań powinniśmy dobrze wybrać. Większość sklepów motocyklowych, będzie oferować nam trzy podstawowe i w pełni profesjonalne firmy. Są to między innymi FOX, Sidi i Gaerne. Jeśli chodzi o wybór, to śmiało można powiedzieć, że są one na tak samo profesjonalnej półce jakościowej i wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Kształt i rozmiar posiadają jednak bardzo podobny, co wyróżnia ich wśród innych modeli butów motocyklowych.

Weźmy na przykład model FOX Camp 5, ponieważ na tle konkurencji wypada bardzo ciekawie cenowo, gdyż możemy kupić go w cenie 999 złotych i jest on dostępny w wielu wariantach kolorystycznych.

Kształtem jednak nie różni się prawie wcale, ponieważ otrzymujemy dość płaskie i bardzo elastyczne obuwie (to dzięki skórzanej cholewce). Buty są bardzo wysokie, w końcu muszą chronić nasz piszczel, kostki i pięty – wraz z wszystkimi newralgicznymi miejscami. Wyobraźmy sobie sytuację która jest co prawda mało prawdopodobna, lecz w lesie jak to przy kontaktach z dziką naturą, może spotkać nas wszystko. Jedziemy spokojnie swoim motocyklem i nagle jakaś wystająca gałąź uderza nas w nogę. Niskie buty mogą niestety spowodować sytuacje, w której wbije się ona w piszczel, a my doznamy bardzo ciężkiej kontuzji.

Buty są również wyposażone w 4 metalowe klamry, które pozwalają na bardzo wygodną regulację i szybkie zakładanie.

Skoro celujemy w znane i lubiane marki jak FOX, który jest sponsorem wielu zawodników światowej klasy, nie muszę chyba mówić zbyt dużo na temat systemów wentylacji, ponieważ zostały one doprowadzone prawie do perfekcji bardzo dawno temu. Dokładnie tak samo jak systemy antypoślizgowe, pozwalające nam na maksymalny komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy po błotnistych i mokrych terenach. FOX Camp 5, zostały wyposażone również w system o nazwie Zero Bulging, czyli jest płaski od wewnętrznej strony, maksymalizując tym samym styk z maszyną, dzięki czemu możemy czuć ją o wiele lepiej i panować nad nią o wiele mocniej! Jest to przydatne w przypadku naprawdę trudnego terenu i profesjonalnej jazdy wyczynowej.

A dlaczego akurat FOX jest tak wychwalany? Ogromnym plusem według mnie, jest ich zaufanie do swoich produktów, ponieważ jeśli wejdziemy na stronę internetową producenta, bardzo szybko możemy zauważyć, że oferuje on klasyczną gwarancję na 2 lata, lecz po wypełnieniu formularzu, przedłużana jest ona do lat pięciu. Dodatkowo na dwa lata otrzymujemy pakiet Assistance.

Dla porównania możemy wziąć chociażby model FOX Camp 13, który jest droższy o 400 złotych. Czym się różni? Posiada inny system regulacji i mocowań oraz są wzmocnione zarówno z zewnątrz i wewnątrz buta w dodatkowe materiały. Mówiąc krótko, technologia dokładnie ta sama, lecz o wiele bardziej masywna i bezpieczna – czy gdyby FOX nie wierzył we własne umiejętności, to stosował by te same systemy w przypadku droższych i tańszych modeli butów motocyklowych? Ja szczerze nie sadzę.

A co z innymi?

Jeśli weźmiemy modele innych firm do ręki, które będą w podobnych klasach cenowych, prawdopodobnie nie zauważymy większej różnicy. Zmienią się jedynie oznaczenia, nazwy systemów, kolorystyka, materiały i wygląd. Tego typu model butów, został doprowadzony już do takiego momentu, że żaden z czołowych producentów nie wymyśli nic lepszego – przynajmniej przez jakiś czas!