Najdroższe i największe garaże na świecie

0

Czym jest garaż? Każdy mężczyzna odpowie, że to miejsce w którym trzymamy samochód, miejsce w którym można trzymać klucze i inne akcesoria samochodowe. Najtańszy garaż, blaszak, kosztuje około tysiąca złotych. Ile może kosztować najdroższy? Grube miliony złotych. Dziś w ramach ciekawostki przygotowaliśmy dla was spis najdroższych garaży z całego świata.

1. Emirates National Auto Museum

Ten wielki budynek w kształcie piramidy to nie tylko muzeum motoryzacji, to również garaż służący samochodom należącym do szejka Hamad’a Bin Hamdan al-Nahyan. Tak, to ten sam człowiek, który niedawno wykopał na pustyni kanały w kształcie swojego imienia, widoczne z kosmosu.

Garaż jest w pełni klimatyzowany i znajduje się na pustyni, około 45 km na południe od Abu Dhabi. Ludzie którzy mieli go okazję zwiedzać mówią, że można poczuć się tam jak w małym miasteczku z chodnikami, ulicami, latarniami, ławkami parkowymi i rotundą. W garażu znajduje się ponad 200 samochodów.

2. Big Dog Garage

Big Dog Garage to ogromny garaż należący do Jay’a Leno – amerykańskiego komika, znanego z programu The Tonight Show. Garaż na jego ogromną kolekcje samochodów składa się z dwóch dużych budynków o łącznej powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych. W garażu trzymane jest wiele zabytkowych samochodów i motocykli, nad którymi znany komik pracuje w wolnym czasie.

Ciężko oszacować wartość całego garażu, brak szczegółowych informacji. Wiadomo tylko, że w 2012 roku Jay wydał niemal 1,4 miliona złotych tylko na to by uczynić to miejsce przyjaznym środowisku: zieleń, panele słoneczne i wiele więcej.

3. Garaż Johna Travolty

John Travolta może się pochwalić drogim garażem w którym trzyma nie tylko samochody. Aktor stworzył miejsca w których może parkować swoje dwa prywatne samoloty: Gulftsteam’a oraz Boeing’a 707. Obok garażu znajdziemy jeszcze pas startowy długości 2,2 kilometra z którego prowadzi droga dojazdowa do garażu. Wiarygodne źródła podają, że John Travolta trzyma w swoim garażu 16 samochodów. Jeżeli garaż na samochody i samoloty, wraz z infrastrukturą dojazdową, nie jest drogi. To nie wiemy co jest.

4. D.A.D. Garage

D.A.D. Garage to garaż, którego właścicielem jest Ralph Lauren – amerykański projektant i założyciel znanego na całym świecie domu mody. Nazwa garażu D.A.D. pochodzi od dzieci projektanta: David, Andrew i Dylan. Na garaż został przeprojektowany stary salon samochodowy z Westchester w stanie Nowy Jork.

Jak przystało na garaż projektanta przeważają tu samochody czerwone, czarne i srebrne, które zostały ustawione na niewielkich jasnych podestach ze stali nierdzewnej otoczonych czarnym dywanem. Każdy samochód jest oświetlany białym światłem lamp halogenowych.

5. Garaż Tom’a Gonzales’a

Kiedy programista Tom Gonzales postanowił przejść na emerytur sprzedał swoją prężnie działającą firmę i kupił dużą posiadłość w Lake Tahoe, w stanie Nevada. Dużą część swojej kolekcji motocykli i samochodów umieścił w garażu znajdującym się na powierzchni posiadłości. Jednak to co jest najbardziej imponujące znajduje się pod ziemią. Tam znajdziemy podziemny garaż o powierzchni około 1700 metrów kwadratowych, do którego możemy uzyskać dostęp ogromną windą wbudowaną w drogę dojazdową do posiadłości.