Mycie silnika w samochodzie

0

Mycie silnika w samochodzie

Silnik samochodowy to całe mnóstwo podzespołów, które ze sobą współpracują. Aby nasz pojazd nie sprawiał żadnych problemów na drodze, a podczas ewentualnej sprzedaży jego wartość nie została zaniżona, warto zadbać o silnik, a dokładniej mówiąc, jego profesjonalne czyszczenie i mycie.

Teoretycznie czynności tej możemy dokonać na własną rękę, przy czym należy mieć na uwadze, że liczba podzespołów i części jest na tyle duże, jak i delikatna, iż łatwo coś uszkodzić. Wbrew pozorom nawet mycie silnika wymaga wiedzy oraz dużego doświadczenia, stąd zadanie to dobrze jest powierzyć w ręce profesjonalistów. Fachowców, którzy wiedzą, w jaki sposób zadbać o każdy model samochodu i jego silnik. Jakich metod i sposobów czyszczenia stosować, a także, które środki nadają się do tego najlepiej.

Jak to zrobić

Czyszczenie silnika powinno być bowiem dokładnym, ale i bezpiecznym dla poszczególnych struktur. Mycie silnika jest jedną z usług, które znajdziemy w dziedzinie auto detailingu. Czyszczeniu poddawane są wszystkie elementy, jaki znajdują się w komorze silnika, ale i pokrywa silnika wraz z ościeżkami. Profesjonalnie czyszczony silnik zostaje pozbawiony błota, plam z oleju, śladów rozlanych płynów, zabrudzeń lotnych i innych zanieczyszczeń.

Stosowana technologia S-PLUS oraz specjalnie przeznaczone do mycia silników preparaty, pozwalają na dokładne i efektywne czyszczenie silnika, jednakże znacznie bezpieczniejsze, aniżeli tradycyjne mycie. Nie ma potrzeby stosowanie znacznych ilości wody, która wyrzucana jest pod naporem wysokiego ciśnienia. Do tego stosowane preparaty nie tylko czyszczą, ale i konserwują. Doskonale zabezpieczają powierzchnie silnika, gwarantują skuteczniejszą i dłuższą ochronę przed kolejnymi zabrudzeniami, a także w późniejszym czasie łatwiejsze ich usunięcie. Do tego przywraca się naturalny wygląd i połysk poszczególnym elementom silnika.