Metalowa szafa czyli podstawa porządku w warsztacie

0
Metalowa szafa czyli podstawa porządku w warsztacie

Segregowanie narzędzi i przechowywanie ich na przykład w takim czymś jak szafa metalowa to przede wszystkim gwarancja, że nic nie zginie oraz nie zabrudzi się. Toteż zanim rozpocznie się jakąkolwiek działalność trzeba pomyśleć o zakupie mebli. Nie muszą to być od razu nowe meble ze sklepu, warto przemyśleć zakup wyposażenia z drugiej ręki. Często takie meble są o połowę tańsze i nie koniecznie muszą być bardzo wyeksploatowane. Pierwszym na co trzeba zwrócić uwagę to wybór zestawów mebli z dużą ilością szuflad, szafek i przyborników, które doskonale nadają się do przechowywania całej gamy części od najmniejszych do największych.

Warsztat musi być dobrze wyposażony.

Prócz mebli osadzonych na stałe jak szafki i regały bardzo podręcznymi są wózki jezdne i szafki na kółkach. Posiadają zamykane centralnie szuflady oraz półki. Zależnie od potrzeb można wybrać wózek na narzędzia i przybory podręczne jak też do ich przechowywania na stałe. Ogromną zaletą takiego mebla jest to, iż jest ruchomy i może się przesuwać, w każdym momencie można go przestawić i podąża on za mechanikiem wraz z wykonywanymi czynnościami. Co do mebli warsztatowych znajdujących swoją stałą lokalizację trzeba doposażyć je w odpowiednie oświetlenie warsztatowe, pomagające wykonywać precyzyjne robótki. Bardzo ważnym elementem jest też szafa metalowa, która przydaje się po to aby utrzymać porządek w warsztacie.

Może się również okazać, że trzeba będzie zrobić coś przy stole tak wiec zawsze lepiej jest usiąść niż stać jeśli jest taka możliwość. Toteż obrotowy stołek warsztatowy z pewnością przyda się. W zasadzie każdy funkcjonalny regał, szafa metalowa, stojak czy modułowe szufladki mogą się przydać w warsztacie samochodowym pod warunkiem, ze jest na tyle miejsca by je ustawić. Niejednokrotnie takie pomieszczenia nie są zbyt duże biorąc pod uwagę, że koniecznym jest także kanał do majsterkowania pod samochodem. Dlatego najlepiej wybierać płaskie lecz szerokie regały, półki wiszące oraz zawieszki na narzędzia jak też haki na opony.