Komfort podczas jazdy samochodem

0
Komfort podczas jazdy samochodem

Ci, którzy za kółkiem spędzają dużo czasu – na przykład w ramach pracy – doceniają to szczególnie. Ale jest to ważne także dla tych, którzy przejeżdżają choćby kilka kilometrów dziennie. To komfort jazdy. Tak naprawdę, sporo zależy od nas. Pomijając kwestię wyposażenia i stanu technicznego samochodu – od których zależy naprawdę sporo – jest kilka takich rzeczy, które możemy łatwo i tanio zastosować, aby poprawić komfort poruszania się naszym pojazdem.

Rzecz, która pierwsza przychodzi na myśl, to oczywiście ta, co łagodzi obyczaje – muzyka. Radio samochodowe to już standard. Dzisiejsze technologie wytwarzają już właściwie prawdziwe cudeńka do zamontowania w kokpicie, które oprócz funkcji odbierania stacji radiowych, zawierają wiele innych przydatnych zastosowań. Możemy odtwarzać płyty CD, a idąc jeszcze bardziej w miniaturyzację – pendrive’y, a nawet nadawać sygnał przez bluetooth lub łączyć się z Internetem. Dłuższa trasa, w szczególności bez pasażerów, przestaje być tak uciążliwa, kiedy możemy posłuchać o tym, co dzieje się na świecie czy słuchać przebojów muzycznych.

Lubimy miejsca, które dobrze nam się kojarzą. A skojarzenia pobudza również zapach. Element, który z łatwością możemy umieścić w samochodzie i który zmienia jego wnętrze, to zapach. Klasyczna dyndająca pod lusterkiem wstecznym choinka zapachowa czy też zbiorniczek z zapachem przyczepiony do nawiewu to proste sposoby na zwiększenie komfortu jazdy, a dobrze dopasowana, delikatna woń, może również być przyjemna dla pasażerów.

Aby jednak powietrze, które wpuszczamy do wnętrza przez nawiewy, było raczej orzeźwieniem niż powodem do odsunięcia szyb, warto zadbać o regularne czyszczenie filtrów powietrza oraz szybów.

Kolejna sprawa to regularne sprzątanie samochodu. Inwestując dosłownie kilka złotych, możemy spokojnie odkurzyć wnętrze naszego pojazdu oraz zadbać o karoserię (za kilka drobnych przepowadzimy proces od mycia do nabłyszczania samochodu). Warto o tym pamiętać, bo – tu przypomnienie dla tych, którzy swój samochód sprzątali tylko przez pierwszy tydzień od zakupu – na stacjach możemy zafundować sobie, dosłownie, kompleksowe czyszczenie.

Poza tymi drobnymi aspektami – od czasu do czasu, nie tylko przed przeglądem – warto zadbać o kilka technicznych kwestii. Tak, one też mogą wpływać na komfort jazdy, nawet jeśli nie wymagają od nas olbrzymiego wkładu finansowego. Mały prezent (dla kierowcy i jego pojazdu) kosztujący maksymalnie kilkadziesiąt złotych może przysporzyć radości na najbliższe dni, a może nawet tygodnie. Warto od czasu zabawić się w samochodowego gadżeciarza!