Jaki olej samochodowy wybrać?

0

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o oleju samochodowym, żeby nie było go ani za mało – wtedy można uszkodzić silnik, aby nie było za dużo – wtedy będzie się przelewać. Pamiętać także należy, że po dolaniu oleju trzeba zamknąć zawór – zdarzały się przypadki jazdy z niezakręconym zaworem, co owocować może chlapaniem i niemiłym zapachem w samochodzie. oleje samochodowe mają bardzo ważne zastosowanie.

Dzięki nim silnik się nie przegrzewa – dbają o jego odpowiednie chłodzenie. Dobre chłodzenie natomiast zmniejsza zużycie paliwa w samochodzie. Wiadomo, że im chce się mieć lepszy olej, tym bardziej trzeba się na niego wykosztować.

Warto jednak inwestować w swój samochód. Każda taka inwestycja wiąże się z oszczędnością w użytkowaniu i długotrwałym życiem naszego auta, a to z kolei z bezpieczeństwem naszym i naszej najbliższej rodziny. Do diesla stosuje się inne oleje niż do silników benzynowych, wyróżnia się trzy rodzaje olejów: syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Różnią się one między sobą klasą rzadkości (czyli lepkości) oraz temperaturą krzepnięcia.