Jaką kurtkę motocykową wybrać?

0
Jaką kurtkę motocykową wybrać?

Kurtki motocyklowe są bardzo ważne, bo to one w głównej mierze decydują o naszym bezpieczeństwie na drodze. Trzeba je umiejętnie dobrać do sylwetki. Należy także zwrócić uwagę na elementy zabezpieczające, bo w razie wypadku odzież to jedyna rzeczy, która chroni przed poważniejszymi konsekwencjami.

Zanim kupisz, dobrze się zastanów

Na rynku jest bardzo duży wybór kurtek skórzanych na motocykl. Niestety, jest wiele modeli atrakcyjnych cenowo, które jednak nie spełniają swoich funkcji. Wykonanie ze słabej jakości materiałów nie ochroni naszego ciała tak jak powinno. Stąd tak ważne jest, by wszystko było idealnie dobrane. Kurtki motocyklowe muszą być doskonale dopasowane. Nie mogą krępować ruchów. Poza tym najlepiej, by były zrobione z dobrej jakości skóry, która będzie odporna na zmienne warunki atmosferyczne i przetarcia. Powinna być też wyposażone w protektory. Są modele, które wyglądają jak zwykłe ubrania i po wyjęciu ochraniaczy można w nich swobodnie chodzić po mieście. Zapaleni fani jednośladów często je wybierają, by nie rzucać się w oczy. Projektanci kurtek motocyklowych stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Obecnie produkowane ubrania można wykorzystywać na każdą pogodę. W chłodniejsze dni używa się podpinki ocieplającej, np. z mikrofibry. Elastyczne panele pomagają w odprowadzeniu ciepła i zapobiegają potliwości skory. To wszystko ma na celu poprawienie komfortu i ergonomii jazdy.

Wybierz model idealny dla siebie

Obecnie jest tak wiele wzorów, kolorów, motywów, że aż trudno się zdecydować. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale nie bez znaczenie jest wygląd. Dla osób, które cenią klasyczny motocyklowy strój idealnym rozwiązaniem będzie czarna motocyklowa kurtka. Z kolei dla ludzi, którzy nie lubią się wyróżniać i chcą czuć się swobodnie w każdej sytuacji świetnie nadaje się kurtka o charakterze casualowym, którą z powodzeniem można ubierać do pracy, na zakupy i każdą inną okazję. Są też propozycje kierowane specjalnie dla kobiet. Krój ubrań jest idealnie dopasowany do damskiej sylwetki. To Stawarza bardzo dużo możliwości. Nie należy jednak przy tym wszystkim zapominać o tym, że kurtki motocyklowe powinny być przede wszystkim bezpieczne. Wygląd jak najbardziej ma znaczenie, ale nie jest on pierwszoplanowy. Na szczęście jest w czym wybierać. Trzeba tylko wziąć pod uwagę różne elementy i nie kupować pierwszego z brzegu modelu, który będzie krępował ruchy. Ubranie trzeba przymierzyć, spróbować poruszać rękami, przechylić się do przodu, by zweryfikować, czy kurtka rzeczywiście jest dobrze dopasowana.