Jak przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?

0

Egzamin teoretyczny, choć nie jest szczególnie trudny, może być dla nas nie do przejścia, jeśli porządnie się do niego nie przygotujemy. Dziś pytania wcale nie są oczywiste i często opierają się na wyjątkach, a do tego mamy na każde pytanie ograniczony czas. Aby go zdać, możemy pomylić się tylko trzy razy, a pytań jest naprawdę sporo. Dlatego nie należy go ignorować i warto poświęcić trochę czasu na porządne przygotowania.

Przerabiaj testy z bazy
Wiele wydawnictw oferuje nam dostęp do bazy pytań z oficjalnych egzaminów za niewielką opłatą. Jeśli nasz ośrodek nie udostępnił nam możliwości rozwiązywania ich, dobrze jest zainwestować w nie samemu. Nie zakładaj, że Ci się to nie przyda, bo przejdziesz przez kurs. Przeważnie podczas jego trwania przerabia się całą masę rzeczy na raz, a do tego jest zupełnie na początku szkolenia, przez co szybko zapomnimy o wszystkich wyjątkach i nietypowych sytuacjach. Do tego przerabianie testów oswoi nas z ich formułą, dzięki czemu sam egzamin pójdzie nam sprawniej i wszystkie ikonki czy mechanika nie będą dla nas zaskoczeniem.

Uważaj na wykładach w szkole
Podczas szkolenia w ośrodku również zdobywasz wiedzę, nie marnuj więc czasu na siedzenie na telefonie albo zajmowanie się czymś innym. Czasami twój instruktor może powiedzieć coś, czego nie wiedziałeś, a co uratuje Ci skórę podczas egzaminu. Rozwiązywanie testów to tylko utrwalanie wiedzy, którą musimy skądś wyciągnąć, a za wykłady przecież zapłaciliśmy. Staraj się być aktywny, jeśli masz taką możliwość, rób notatki, jeśli tego potrzebujesz. Nie pozwól, żeby ten czas był dla Ciebie zmarnowany, szczególnie jeśli wiesz, że nauka tego typu rzeczy przychodzi Ci trudno i samemu możesz sobie nie poradzić.

Zapoznaj się z podręcznikiem
Wiele ośrodków daje swoim kursantom podręczniki wybranych przez nich wydawnictw. Znajduje się w nich kompletna wiedza potrzebna Ci na egzamin, o ile wydanie było aktualizowane. Wraz z nimi często uzyskujemy dostęp do bazy testów. Przeglądanie podręcznika pozwala Ci uporządkować wiedzę, którą już posiadasz i zdobyć nową. Możesz w nim też zaznaczać zagadnienia, do których możesz wrócić, dzięki czemu tuż przed egzaminem będziesz w stanie przypomnieć sobie to, co sprawiało Ci trudność. Podręcznik w wersji papierowej często sprawdza się znacznie lepiej, niż w wersji cyfrowej.