Jak korzystać z porównywarek dostawców Internetu?

0

Różnego rodzaju porównywarki doskonale sprawdzają się w branżach, w których klienci wybierają między dużą ilością na pierwszy rzut oka bardzo podobnych ofert. Nic więc dziwnego, że często korzystają z nich osoby, które chcą zmienić dostawcę Internetu lub na przykład wybudowały nową nieruchomość i planują po raz pierwszy podłączyć ją do sieci.

W Polsce działa bardzo wiele firm telekomunikacyjnych, a do tego ciągle tworzą one coraz to nowe oferty, aby przyciągnąć do siebie więcej klientów. Nie warto pozwalać, aby o wyborze dostawcy zadecydował przypadek, ponieważ w ten sposób możemy skazać się na wolniejszy Internet w wyższej cenie. Tylko jak korzystać ze wspomnianych porównywarek? Jakich danych one wymagają?

Obsługa porównywarek jest banalna

Porównywarki dostawców Internetu są dostępne w chmurze, co oznacza, że nie musimy pobierać żadnego oprogramowania ani innych plików na nasze urządzenie. Żeby z nich skorzystać, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, a następnie wprowadzić we właściwe pola swój adres i dopasować parametry wyszukiwania do swoich preferencji.

Chodzi tu na przykład o to, jaką kwotę jesteśmy skłonni maksymalnie płacić co miesiąc, a także, czy interesuje nas sam Internet, czy chcielibyśmy zakupić go w pakiecie z telewizją (na co wiele osób się decyduje, ponieważ taki pakiet bywa tańszy niż zakup obu tych usług osobno).

Po uzupełnieniu wszystkich tych informacji i rozpoczęciu wyszukiwania powinny nam się pojawić oferty dostępne w naszym regionie i zgodne z wybranymi opcjami. Dlaczego podanie adresu jest konieczne? Poszczególni dostawcy dysponują różną infrastrukturą sieciową. Przykładowo, u jednego operatora może być dostępny Internet Suwałki w postaci światłowodu, u innego zaś tylko internetu bezprzewodowego (LTE).

W związku z tym, gdyby porównywarka pokazywała ogół ofert bez zawężenia pod kątem adresu, mogłoby się okazać, że część z nich nie będzie dla nas dostępna. Warto wiedzieć, że dzięki takiej porównywarce można uzyskać nie tylko informacje na temat poszczególnych ofert, ale, kiedy już się na jakąś zdecydujemy, od razu możemy także umówić się na rozmowę z konsultantem w celu omówienia formalności związanych z jej aktywacją.

Którą porównywarkę wybrać?

Najlepiej postawić na taką porównywarkę, która wszystkich operatorów traktuje równo i nie promuje konkretnego z nich, niezależnie od szczegółów jego oferty. Istotne jest także to, jak wielu dostawców jest branych przez nią pod uwagę – im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że nie pominiemy atrakcyjnej oferty. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dzięki jej pomocy podejmiemy najlepszą dla nas decyzję i nie będziemy niepotrzebnie przepłacać na Internecie.