Gadżety dla kierowcy

0
Gadżety dla kierowcy

Różnego rodzaju akcesoria przeznaczone do samochodu pozwalają nie tylko na podniesienie komfortu jazdy, ale nierzadko mają również ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. W jaki gadżety warto więc wyposażyć swoje auto? Istnieje kilka urządzeń, które warto mieć, by czuć się dobrze we własnym samochodzie i czerpać nieprzerwaną radość nawet z bardzo długiej podróży.

Gadżety do telefonu komórkowego

Obecnie największą popularnością wśród gadżetów motoryzacyjnych, cieszą się te, które mogą być kompatybilnie wykorzystywane z naszym telefonem komórkowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ mało kto dzisiaj wyobraża sobie wyjście z domu bez komórki, a co dopiero dłuższą jazdę samochodem. Nieodzownym elementem w tym przypadku będzie uchwyt do telefonu komórkowego, który możemy zlokalizować w zależności od naszych potrzeb. Uchwyt taki może być przyczepiany bezpośrednio do szyby, jak i również do deski rozdzielczej. Ważne, by umieścić go w takim miejscu, które pozwoli nam na bezpośredni dostęp do urządzenia, w żadnym stopniu jednak nie będzie zasłaniał czy ograniczał widoczności w czasie jazdy.

Bardzo ważnym gadżetem, wpływającym na poprawę bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem jest zestaw głośnomówiący. Rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia auta jest w Polsce zabroniona i karana surowymi mandatami. Warto więc poświęcić te kilkadziesiąt złotych na zakup urządzenia głośnomówiącego, by nie narażać się na kontakt z policja i kontrole drogowe. Słuchawka bluetooth łączy się bezprzewodowo z naszym telefonem komórkowym, wszystkie rozmowy będą więc przekierowywane bezpośrednio do naszego ucha. Możemy również zdecydować się na głośnik bluetooth, w tym przypadku musimy jednak pamiętać o tym, że głośnik będzie zbierał dźwięki z całego auta, a jak wiadomo w samochodzie rzadko kiedy panuje całkowita cisza.

Kamery i nawigacje samochodowe

W ostatnim czasie coraz większa popularnością cieszą się kamerki samochodowe, które umożliwiają nagrywanie naszej jazdy oraz całego otoczenia samochodu. Tego typu wideorejestratory przydają się przede wszystkim w momencie kolizji czy stłuczki, kiedy kierowcy nie są w stanie dojść do porozumienia. Nagranie z kamerki może tutaj stanowić niepodważalny dowód w sprawie. Kamerki mają tą zaletę, że bardzo często rejestrują również dźwięki.

Kolejnym udogodnieniem w naszym aucie może być nawigacja samochodowa. Nawigacja GPS doprowadzi nas szybko i bezproblemowo do celu, pokaże również możliwe utrudnienia w ruchu lub korki, co pomoże nam wybrać najbardziej dogodną i szybką trasę.