Europejski numer dwa – Peugeot

0

Peugeot jest marką francuską należącą do koncernu Peugeot-Citroen, który jest drugim co do wielkości producentem samochodów w Europie. Firma założona została w 1810 roku przez rodzinę od której nazwiska pochodzi nazwa Peugeot. Początki produkcji sięgają pierwszych lat 19 wieku, a cała historia późniejszego giganta samochodowego zaczęła się w Sochaux, we Francji.

Marka Peugeot oznacza swoje produkty skierowane do klienta detalicznego głównie liczbami, które rosną w zależności od wielkości danego modelu samochodu. W naszym kraju Peugeot posiada opinie samochodu komfortowego jednak z jakością wcześniejszych modeli bywało bardzo różnie. Samochody były często awaryjne ze względu na dość miękkie zawieszenie nie dostosowane do stanu polskich dróg. Najbardziej popularne modele samochodów Peugeot’a w Polsce to 206, 407 oraz 608 wraz z ich późniejszymi następcami.

Peugeot poza produkcją samochodów zajmuje się również wytwarzaniem i sprzedażą rowerów, skuterów oraz motorów. Firma nie jest obecna na wszystkich segmentach samochodów, planowane są jednak dość znaczne ekspansje firmy Peugeot na rynki wschodnie oraz budowa typowo wyścigowego samochodu. Ciekawostką może być fakt, że Peugeot zajmuje się również produkcję młynków do pieprzu oraz solniczek.