Czyszczenie samochodu po zimie

0

Wielu kierowców we własnych garażach po zimie ma samochody, w bardzo fatalnej kondycji estetycznej widać, to już po pierwszych odwilżach. Co gorsza są i tacy, którzy mają wszędzie pełno błota, a to dla lakierów, szczególnie nowoczesnych samochodów, jest niezwykle niszczące i mogące sprawić wiele problemów.

We współczesnych czasach powinno zakupić się odpowiednie środki czyszczące i kosmetyczne, aby wszystko dokładnie i perfekcyjnie wymyć, jak chociażby takie elementy jak felgi, które zimie , często ulegają odpryskom, z błotników, czy hamulcom, w których bardzo często zalega także sól drogowa. Tylko sprawdzone specyfiki są w stanie zlikwidować duży bród gromadzący się na felgach, dlatego zwykły szampon na pewno nie wystarczy. Drugą ważną rzeczą jaką należy obowiązkowo wykonać to czyszczenie silnika, do którego należy użyć szmatki i robić to wtedy, gdy samochód minimum 2 godziny stoi po jeździe. Starajmy się nie polewać cieczą osłon silnika , a lekko polać na szmatkę detergent i czyścić w miarę dokładnie całą pokrywę.

Błysku doda na pewno dobre polerowanie, które jest polecane większości osobom, które posiadają SUV-y, czy limuzyny i wkurzają się nawet wtedy gdy pojawi się chociaż małą ryska na lakierze. W sprzedaży jest dostępnych wiele polerek, a także specyfików za pomocą, których dokładnie przeczyścimy wszystkie elementy. Czarne rysy, bądź dziury powinno się zamalować, lub przejechać specjalnymi lakierami do tego przeznaczonymi, bądź rysikami samochodowymi, które zakupimy, nawet w najmniejszym sklepie samochodowym. Wilgoć to także duży problem we wnętrzu samochodu, który należy redukować poprzez na przykład podsypanie żwirku dla kota pod dywanikami – bardzo dobry i sprawdzony sposób. Wnętrze należy odkurzyć,a  do tego najlepiej zakupić sobie w tym celu mały odkurzacz samochodowy.