Co warto wozić w samochodzie ?

0

Co warto wozić w samochodzie- z tym problemem boryka się nie jeden kierowca- oto garść przydatnych informacji, które mogą wam pomóc w razie różnego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji. Dzięki nim będziecie wiedzieli co może się wam przydać w sytuacjach kryzysowych

.

Zestaw kluczy nasadkowych.

Jest on przydatny, gdy w waszym aucie dojdzie do jakiejś niespodziewanej awarii- dzięki niemu część napraw będziecie mogli dokonać samodzielnie jak na przykład wymiana akumulatora. Cena przyzwoitych zestawów zaczyna się już od 120 złotych wzwyż, poza tym zestaw może się nam przydać w różnego rodzaju innych naprawach, nie koniecznie samochodu, z powodzeniem odkręcimy nim na przykład koło w rowerze.

Zapasowe żarówki oraz płyny eksploatacyjne

Pamiętajmy, że za jazdę z niesprawnymi światłami grozi nam mandat karny, poza tym stwarzamy zagrożenie na drodze. Poza tym jazda w nocy bez świateł może się okazać niemożliwa- co jednak jeśli w nocy na stacji paliw nie dostaniemy żarówek ? Dla tego lepiej wozić swój zapas i w razie czego od razu je wymienić. Nie chcemy też, żeby nagle zabrakło nam na przykład płynu do spryskiwaczy, czy też płynu chłodniczego. O ile w przypadku tego pierwszego na siłę da się jakoś jechać, o tyle z tym drugim jest gorzej, ponieważ jego brak może sprawić, że trwale uszkodzimy silnik naszego auta. Dla tego warto zawsze wozić ze sobą zapas płynów eksploatacyjnych.

Ładowarka do telefonu

Jest ona przydatna, gdy nagle będziemy potrzebowali wezwać pomoc, a nasz telefon się rozładuje- dzięki niej będziemy w stanie cały czas utrzymać wysoki poziom naładowania baterii, co jest szczególnie ważnie, jeśli korzystamy z nawigacji gps, która bardzo obciąża baterię telefonu.

Oświadczenie sprawcy wypadku

Najlepiej w co najmniej dwóch egzemplarzach- dzięki niemu w razie kolizji, czy to z naszej winy, czy też kogoś innego będziemy w stanie dogadać się, i spisać odpowiednie dane bez udziału policji. Co prawda można wzory znaleźć w Internecie i spisać je z komórki, jednak pamiętajmy, że w grę wchodzą wtedy też emocje, i możemy nie wiedzieć gdzie co znaleźć, dla tego warto wcześniej się przygotować na taką ewentualność. W ten sposób unikniemy dodatkowego stresu związanego z kolizją.

Podsumowanie

To tylko część przydatnych rzeczy, jakie należy wozić ze sobą w aucie. Jest ich znacznie więcej, jednak należy też zachować przy tym zdrowy umiar- nikt nie chce przecież zagracić swojego auta, przez co nie będzie miejsca na inne rzeczy takie jak na przykład zakupy, czy też inne przewożone przez nas przedmioty.