Co warto, a co trzeba mieć w samochodzie? 

Jeżeli spędzasz wiele czasu za kierownicą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak małe rzeczy mogą wpływać na komfort podróży. Producentom akcesoriów dla kierowców nie brakuje pomysłów na gadżety, które mogą ułatwić długie godziny spędzone za kierownicą. Jakie elementy w samochodzie są niezbędne, a w które warto się wyposażyć? Zobacz, co musisz mieć w samochodzie, a co po prostu Ci się przyda. 

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu?

Zanim sięgniemy po różnego rodzaju gadżety i dodatki samochodowe, które znajdziesz tutaj https://wyposazeniesamochodowe.pl/, warto wyposażyć się w obowiązkowe elementy. Pamiętaj, że zawsze w pierwszej kolejności idzie bezpieczeństwo, a dopiero potem wygoda i przyjemność. Jakie jest więc obowiązkowe wyposażenie auta? 

W samochodzie przede wszystkim zawsze musi znajdować się gaśnica. Co ważne, jej datę ważności musimy regularnie sprawdzać. Za brak gaśnicy możemy otrzymać mandat i to niemały. Dodatkowo obowiązkowo w każdym samochodzie poruszającym się po Polsce powinien znajdować się trójkąt ostrzegawczy. Jest to niezbędny element wyposażenia, który pozwala na oznaczenie miejsce zdarzenia w przypadku kolizji lub wypadku i zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Choć nie istnieją jasne przepisy regulujące kwestię apteczek samochodowych w Polsce, zalecane jest jej posiadanie ze względów bezpieczeństwa. Kluczowymi rzeczami, które powinny znaleźć się w apteczce samochodowej, są: bandaże, plastry oraz rękawiczki ochronne. Dodatkowo możesz rozważyć umieszczenie w niej środka dezynfekującego, opaski uciskowej oraz trójkątnej chusty. Ważnym dodatkiem do listy jest także maska do RKO.

Co w samochodzie się przyda? 

Lubisz porządek, także w samochodzie? Chcesz, aby auto służyło Ci jak najdłużej? Postaw na pokrowce na siedzenia samochodowe. W nie warto zaopatrzyć się na samym początku, zaraz po zakupie samochodu. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim pokrowce na siedzenia chronią oryginalne obicia przed brudem i plamami, ale także zużyciem. To idealne rozwiązanie, jeśli w samochodzie przewozisz dzieci, czy zwierzęta, lub po prostu lubisz zadbać o czystość w aucie. Co więcej, pokrowce na siedzenia można łatwo zdjąć i wyczyścić, co ułatwia utrzymanie czystości we wnętrzu pojazdu. Niektóre pokrowce można prać w pralce, co jest wygodne w przypadku większych zabrudzeń. 

Uchwyt na smartfona — to wygodne rozwiązanie dla Twojego samochodu, w które również warto się zaopatrzyć. Producenci samochodów starają się coraz bardziej dostosować wnętrze pojazdów do potrzeb posiadaczy smartfonów. Jednak, utrzymanie telefonu w odpowiednim miejscu i zapewnienie mu stabilnego umocowania nadal może stanowić wyzwanie. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po uchwyty na smartfony i tablety. Umożliwiają one nie tylko pewne przymocowanie urządzenia, ale także zapewniają, że telefon będzie zawsze łatwo dostępny. Na tak zamocowanym telefonie możesz włączyć mapę i bezpiecznie korzystać z nawigacji. 

Postaw na praktyczne dodatki, które pomogą Ci w tarapatach 

W aucie warto zawsze wozić kilka podstawowych narzędzi, które mogą przydać się w awaryjnych sytuacjach. Jakie elementy znajdują się na liście? Nigdy nie możemy przewidzieć, kiedy będziemy potrzebowali linki holowniczej, lub też inni uczestnicy ruchu drogowego. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Linka holownicza jest przydatna do holowania pojazdów, ale pamiętaj, że zabronione jest holowanie samochodu na autostradzie. Ważne jest, aby linka miała odpowiednią siłę uciągu, zazwyczaj wynoszącą od 2500 do 3500 kg, oraz minimum 4 metry długości.

Akumulator to kluczowy element samochodu, zwłaszcza w starszych pojazdach, które nie posiadają systemów start-stop ani nie są hybrydowe. W przypadku awarii i w szczególności w zimie, kiedy akumulator może odmówić posłuszeństwa, warto mieć przy sobie kable rozruchowe. Dzięki nim rozładowany akumulator nie będzie stanowił większego problemu. Warto zawsze mieć te kable w bagażniku, aby być przygotowanym na tego typu sytuacje.