Bojowe nastroje w logo czyli Mazda

0

Honda jest japońską firmą miedzynarodową, znaną głównie z produkcji samochodów oraz motocykli. W roku 2001 Honda zdetronizowała inna japońską markę (Nissan) stając się tym samym drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W kontekście globalnym, Honda jest, pod względem wielkości, szósta na świecie marką produkującą samochody.

Firma Honda w 1986 roku jako pierwszy japoński producent aut zdecydowała się na stworzenie marki produkującej tylko i wyłącznie samochody luksusowe – tą marką jest Acura. Oferta Hondy obejmuje takie modele jak Accord, Civic, CR-V, czy S2000. Co ciekawe, Honda różnicuje swoją ofertę w zależności od regionów geograficznych, dzięki temu w danych regionie mamy szansą spotkać samochód marki Honda, który nie jest dostępny w innych częściach świata. Dobrym tego przykładem jest wspomniana marka Acura oraz pierwszy w historii firmy Honda pickup – Rigdeline, które dostępne są tylko na rynku północno-amerykańskim.

Interesujące jest również, że Honda jest największym producentem silników na świecie, a w swoim bogatym dorobku nie skonstruowała jeszcze silnika V8 dla samochodów pasażerskich. Poza działalnością na rynku samochodowym oraz motocyklowym, Honda zajmuje się również badaniami nad stworzeniem sztucznej inteligencji oraz zaangażowana jest w produkcję robotów.