Garnitur dla chłopca

0
Garnitur dla chłopca

Komunijny garnitur – pierwszy poważny strój dla małego mężczyzny.

Wbrew pozorom taki garnitur może służyć tak długo, dopóki chłopiec z niego nie wyrośnie. Może być eleganckim strojem np. na zakończenie roku szkolnego. Wśród garniturów można wybierać między białymi, kremowymi, grafitowymi lub czarnymi strojami. Do tego trzeba oczywiście zakupić odpowiednie buty, koszulę i krawat, dlatego ceny takiego stroju pierwszokomunijnego mogą być dość wysokie. Rodzice najczęściej decydują się czarny lub biały garnitur. Do białego garnituru trzeba dopasować biały krawat oraz białe buty.

Czarne i grafitowe garnitury są niezwykle eleganckie. Mogą być wykonane z bardzo ciemnego i matowego materiału lub delikatnie lśniącego. Krawat do I Komunii powinien być w stonowanych kolorach, dopasowanych do całości stroju, np. w szare pasy, kremowy lub popielaty. Zamiast krawatu można dodać muszkę. Jeśli dzień Pierwszej Komunii będzie dość chłodny można do garnituru dodać kamizelkę. Chłopcy nie przepadają za takimi strojami, ponieważ krępują im ruchy, a oni zdecydowanie bardziej wolą czuć się swobodnie i wygodnie, dlatego czasami można zrezygnować z kamizelki, zwłaszcza jeśli dzień będzie słoneczny i ciepły.

Obok garniturów w jednym kolorze można znaleźć garnitury w pionowe, cienkie paski. Taki typ garnituru jest nie tylko elegancki, ale krojem przypomina „dorosły” garnitur, co może spodobać się chłopcom, zwłaszcza jeśli tata chodzi w podobnym. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się smokingi lub garnitury stylizowane na dziecięce fraki. Wyglądają one bardzo szykownie i niezwykle wytwornie, ale są też bardzo kosztowne. Nie każde dziecko będzie się w takim przesadnie eleganckim stroju dobrze czuło. Do smokingu dodawane są specjalne koszule lub krawaty w kształcie żabotu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z wytwornością. Coraz modniejsze stają się też garnitury w kolorze granatowym.