Fryzura na Pierwszą Komunię

0

Dziewczęca fryzura na komunię prawie zawsze połączona jest z doborem komunijnego wianka. Ponieważ obecnie w modzie panuje styl naturalny zaleca się rozpuszczenie włosów. Ośmiolatki bardzo często mają długie i piękne włosy, które na co dzień są spinane, więc w dzień Pierwszej Komunii można pozwolić na piękne zakręcenie włosów na papilotach lub wręcz przeciwnie – na idealne wyprostowanie ich za pomocą prostownicy.

Dobór fryzury należy zacząć jak najwcześniej, aby móc spokojnie wypróbować różne warianty ułożenia włosów. Najpopularniejszą fryzurą komunijną jest kok, ale pojawiają się ich różne wersje, np. kok na rozpuszczonych włosach, kok ułożony z warkoczy, kok utworzony z dwóch podwiniętych kucyków itd. Warto zainwestować w specjalne spinki komunijne, które służą do upinania koków. Mają one najczęściej formę drobnych, białych kwiatków lub kokardek. Pomogą też przypiąć wianek. We włosy można wpleść białe kwiatki lub inne białe ozdóbki. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić. Ozdoby we włosach nie powinny przyćmić wianka i całej fryzury.

Bardzo modne stało się uczesanie, które polega na zastąpieniu tradycyjnego wianka specjalnym ułożeniem włosów. Fryzura ta uda się jeśli dziewczynka ma dość długie włosy. Wydzielamy kilka pasm włosów po obu stronach głowy i zaplatamy warkocze, następnie owijamy zrobionymi warkoczami tył głowy w taki sposób, aby powstał swoisty wianek. W tak ułożone włosy można wpleść stokrotki, mirt lub sztuczne, białe kwiatki. Można użyć specjalnych spinek, aby warkocze pewnie się trzymały. Taka prosta, naturalna i niezwykle dziewczęca fryzurka będzie wyglądać przepięknie zarówno do sukienki komunijnej, jak i alby.

U chłopców najważniejsze, aby włosy były elegancko zaczesane lub krótko obcięte. Irokezy czy dredy nie wchodzą w grę. Fryzura powinna być stonowana i „grzeczna”.