Faktoring dla firm transportowych – rozwiązanie, którego potrzebujesz

0

Specyfika każdej z branż jest nieco inna – dotyczy to także metod finansowania działalności poszczególnych przedsiębiorstw. Większość kontrahentów chętnie korzysta z możliwości odroczenia terminu płatności. Przedsiębiorcy zadają sobie natomiast pytanie: w jaki sposób utrzymać wówczas płynność finansową firmy?

Czym charakteryzują się usługi transportowe?

Faktoring dla firm transportowych to rozwiązanie, które może skutecznie chronić ich właścicieli. Działalność w branży transportowej wiąże się bowiem z cyklicznym odraczaniem terminów płatności za wykonane usługi i wystawianiem faktur w walutach obcych.

A sama współpraca z kontrahentami w tym sektorze nie zawsze jest łatwa. Z jednej strony właściciele firm są świadomi przestojów w płatnościach, wynikających często ze specyfiki spedycji. Z drugiej jednak sami nie mogą sobie pozwolić na opóźnienia przelewów, dotyczących chociażby zakupu paliwa czy rat leasingowych. Dlatego faktoring dla firm transportowych staje się coraz bardziej popularny.

Monevia – faktoring dla firm transportowych

Spośród wielu firm świadczących usługę faktoringu dla swoich klientów na rynku wyróżnia się Monevia. Zanim jednak przejdziemy do korzyści, które możesz osiągnąć dzięki podjęciu współpracy z jej przedstawicielami, zastanówmy się, czy i kiedy będzie ona dla ciebie optymalna.

Faktoring dla firm transportowych to idealne rozwiązanie dla ciebie, jeśli:

  • często spotykasz się z koniecznością odraczania terminu płatności za przewóz towarów,
  • musisz utrzymać płynność finansową, aby stale podnosić konkurencyjność firmy oraz opłacić bieżące rachunki i niezbędne materiały,
  • wystawiasz faktury nie tylko w złotówkach, ale także w walutach obcych,
  • interesuje cię szybka obsługa bez zbędnych formalności.

To wszystko stanie się możliwe dzięki skorzystaniu z usług firmy Monevia. Jej pracownicy zdają sobie sprawę ze specyfiki branży TSL, dlatego przygotowali ofertę dostosowaną do potrzeb jej przedstawicieli. Dzięki elastycznej i optymalnej współpracy możesz:

  • sprzedać wszystkie lub wybrane faktury i szybko otrzymać należną gotówkę,
  • utrzymać płynność finansową i poprawić konkurencyjność swojej firmy,
  • otrzymać atrakcyjne zniżki na zakup paliwa na wybranych stacjach,
  • finansować swoją działalność w sposób optymalny i elastyczny,
  • otrzymać pomoc specjalistów, którzy doskonale orientują się w potrzebach twojej branży.

Faktoring dla firm transportowych to udogodnienie, z którym nie warto zwlekać. Już dziś zwiększ bezpieczeństwo finansowe swojej firmy wspólnie z Monevią.