Narzędzia do detailingu

0
Narzędzia do detailingu

Narzędzia do detailingu

Zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o swój samochód na własną rękę? A może interesujesz się otworzeniem biznesu związanym z aufodetailingiem? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci podjąć decyzje!

Dlaczego usługi autodeatilingu stały się tak popularne?

Pasjonatów motoryzacji w Polsce z pewnością nie brakuje. Wielu z nas może powiedzieć, że wychowaliśmy się na grach komputerowych związanych z wyścigami i pięknymi samochodami, jak na przykład kultowa seria „Need For Speed”. Ponadto produkcja filmowa „Szybcy i wściekli” do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlatego wiele osób spędza lata na oszczędzaniu pieniędzy, aby kupić swój wymarzony samochód lub zmodyfikować swoje obecne auto, aby na stałe przyciągało wzrok przechodniów. Dobrze utrzymane samochody z pewnością przyciągną uwagę na drodze. Nic dziwnego, że polski rynek autodetailingu przeżywa prawdziwy rozkwit. Duża część społeczeństwa dba o swoje samochody i utrzymuje je w czystości. Ma to znacznie zarówno w kontekście komfortu użytkowania samochodu na co dzień, ale również pod kątem jego ewentualnej sprzedaży. W salonie car detailingu korzystamy z usług takich jak mycie detailingowe, korekta lakieru, nakładanie powłok ceramicznych, czy np. aplikacja niewidocznej wycieraczki, która pomaga podczas jazdy w deszczu. Powłoki ceramiczne z kolei chronią nasz lakier przed mikrouszkodzeniami powodującymi utratę głębi koloru oraz przed zarysowaniami, które definitywnie psują estetykę auta, zwłaszcza jeśli dopiero co je odebraliśmy z salonu. Jedną z najpopularniejszych usług car detailingu jest oklejanie samochodów folią, dzięki której możemy zmienić kolor auta!

Jeśli Twoją pasją jest branża motoryzacyjna i chcesz w końcu się uwolnić pod kątem swojej kariery zawodowej, zdecydowanie powinieneś rozważyć otwarcie własnego warsztatu autodetailingowego. Jeśli nie masz w tej kwestii żadnego doświadczenia, możesz udoskonalić swoje umiejętności na własnym samochodzie. Dodatkowo swoją pracę możesz rozpocząć np. od mniej wymagających usług, takich jak na przykład mycie detailingowe i odkurzanie, co z pewnością nauczy Cię cierpliwości i jednocześnie przyniesie Ci pierwsze zarobione pieniądze. W ramach zdobywania pierwszego doświadczenia warto zakupić sprzęt pozwalający na wykonanie większej ilości usług.

Jakie narzędzia do detailingu warto kupić?

Decydując się na oferowanie usług związanych z aufodetailingiem nie musimy od razu decydować się na zakup wszystkich możliwych narzędzi i akcesoriów. Prawdopodobnie nie zaczniemy przecież z pełnym wachlarzem dostępnych możliwości. Tym samym sprzęt możemy dokupować wraz z rozwojem swoich umiejętności i wiedzy oraz rozszerzeniem swojej oferty pod kątem usług. Zastanawiasz się jakie narzędzia do detailingu wybrać na początek swojej przygody?

  • mikrofibrę. Jest ona podstawowym narzędziem do prac detailingowych. Co więcej, doskonale nadaje się do prac zarówno wewnątrz auta jak i na zewnątrz. Dobierając odpowiednią gramaturę, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mikrofibry, możemy zmaksymalizować skuteczność chemii samochodowej stosowanej na różnych powierzchniach.
  • myjkę ciśnieniową. Z jej pomocą usuniesz uporczywy brud z karoserii, a przy pomocy piany optymalnie rozprowadzisz produkty na powierzchni karoserii. Dzięki odpowiednio sprężonemu strumieniowi wody można dostać się do różnych zakamarków karoserii i pozbyć się wszelkiego brudu. 
  • odkurzacz. Prawdziwy detailer z pewnością nie może się bez niego odejść. To nieocenione narzędzie do czyszczenia samochodu w jego środku. 
  • maszynę polerską i związane z nią akcesoria. są doskonałym rozwiązaniem do wyrównywania i odnawiania lakierów. Po wypolerowaniu lakier doskonale nadaje się do prac konserwacyjnych. Wybór odpowiedniej polerki pozwala na osiągnięcie fenomenalnego efektu podczas pracy. Pasty polerskie, podkładki i nakładki należy zakupić razem z maszyną, aby móc złożyć odpowiedni dla siebie pełen system polerski.

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej o motoryzacji na stronie cafemoto.pl!