Co daje powłoka ceramiczna?

0
powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna to najnowsza i najlepsza rzecz, ale może powodować zamieszanie. W tym przewodniku, odpowiadamy na pytania i błędne przekonania na temat uszczelniaczy ceramicznych.

Powłoki te tworzą twardą szklaną barierę nad samochodem, mogą również pokrywać tworzywa sztuczne, metale i inne twarde powierzchnie, chroniąc je przed warunkami atmosferycznymi, solą drogową, zanieczyszczeniami środowiska, plamami i pomagają zmniejszyć zarysowania… a wszystko to przy zachowaniu czystości samochodu na dłużej dzięki hydrofobowemu “samooczyszczaniu”. To wszystko brzmi prawie zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe. Ale nadal pewnie zastanawiasz się, czy jest to warte kosztów lub czy w ogóle działa.

Czym jest ceramiczna powłoka uszczelniająca?

Ceramiczna powłoka uszczelniająca to produkt do ochrony lakieru, który utwardza się w warstwę twardej ceramiki o grubości zaledwie kilku cząsteczek. Ceramiczny uszczelniacz próbuje wykorzystać twardość i trwałość ceramiki. Powłoki ceramiczne nie są nowe i jestem pewien, że wielu z nas widziało stare metalowe wanny, które zostały pokryte ceramiką, które trwały pokolenia. Ten rodzaj ceramiki jest wypalany w bardzo wysokich temperaturach, czego oczywiście nie można zrobić z samochodem.

Wyzwaniem jest więc znalezienie sposobu na chemiczne połączenie ceramicznych nanokul do samochodu w sposób, który jest efektywnie trwały. Nie jesteśmy do końca pewni, jak różni producenci osiągnąć to, ale po wypróbowaniu dobrej liczby różnych produktów w ciągu roku, możemy powiedzieć, że nie wszystkie uszczelniacze są takie same, nie dają takie same wyniki, a my jesteśmy wątpliwe, czy niektóre z nich faktycznie kwalifikują się jako “ceramiczne uszczelniacze”

Jakie są korzyści i cechy powłoki ceramicznej?

Jestem pewien, że widziałeś je wszystkie przed na każdej reklamie powłok ceramicznych, ale niech wymienić je ponownie.

 • Ochrona i trwałość przed lekkim zarysowaniem.
 • Powłoki ceramiczne są trwalsze niż woski i inne środki uszczelniające.
 • Ochrona przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie lakieru.
 • Ochrona przed utlenianiem od ozonu na poziomie gruntu
 • Ochrona przed solą drogową i cząstkami metalicznymi
 • Ochrona przed kwaśnym deszczem i zanieczyszczeniami środowiska.
 • Odporność na upadki ptaków
 • Doskonała hydrofobowość, dzięki której Twój samochód dłużej pozostaje czysty.
 • Twój samochód jest łatwiejszy do czyszczenia.
 • Sprawia, że Twój samochód jest wyjątkowo błyszczący, stratny i pachnący.
 • Wysoka efektywność kosztowa
 • Powłoki ceramiczne utrzymują wygląd pojazdu przez cały czas jego posiadania i zwiększają jego wartość odsprzedaży.

Czy należy wierzyć szumowi marketingowemu?

Zdecydowanie nie powinieneś wierzyć w marketingowy szum dotyczący powłok ceramicznych! Zawsze należy sprawdzić i zweryfikować, zapoznać się z opiniami i rekomendacjami.

Firmy polskie są raczej dobre w kwestii swoich roszczeń marketingowych, mamy w tym kraju ścisłą ochronę konsumentów, ale niektóre szumy marketingowe pochodzące z zagranicy są nieco mylące, przesadzone lub całkowicie nieprawdziwe. Będziemy próbować strzelać w dół niektóre z mitów i błędnych przekonań w tym artykule. Powiedziawszy to, uszczelniacze ceramiczne działają. Mają niesamowite korzyści i daje zaskakujące wyniki.

Czy mogę nałożyć powłokę ceramiczną na wosk?

Zdecydowanie nie. Nie można nakładać powłok ceramicznych na wosk, ponieważ wosk jest tymczasową barierą ochronną, natomiast powłoki ceramiczne są trwałe. Wosk samochodowy jest tym, co w branży nazywamy “warstwą ofiarną”. Wygląda dobrze, gdy jest nakładany po raz pierwszy, ale z czasem wypala się i zużywa. To dobra rzecz, ponieważ środowisko karze warstwę wosku zamiast bezpośrednio uszkadzać lakier samochodu. Ale wosk się zużywa. Jeśli na wosk nałożymy powłokę ceramiczną, to gdy wosk zniknie, zniknie również powłoka.