Leasing pracowników — skorzystaj z szansy na rozwój twojej firmy!

0
leasing pracowników

Chciałbyś zatrudnić zagranicznych specjalistów, jednak obawiasz się formalności i dodatkowych opłat? Zastanawiasz się, jak zorganizować cały proces, aby przebiegł on szybko i legalnie? A może zadajesz sobie pytanie o to, gdzie szukać najlepszych pracowników? Na wszystkie wątpliwości odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest leasing pracowników?

Leasing pracowników to nic innego jak ich wynajem. Nad procedurą czuwa pośrednik w postaci agencji pracy. To olbrzymie ułatwienie dla pracodawców, którzy nie muszą martwić się o formalności związane z pobytem wybranych specjalistów w Polsce.

Proces wynajmu od A do Z

Leasing pracowniczy odbywa się w kilku prostych krokach.

  1. Agencja pracy rekrutuje i zawiera umowę z poszczególnymi specjalistami. Mogą to być na przykład pracownicy konkretnej branży lub pochodzenia — zorientuj się w specjalizacji firmy, zanim podejmiesz współpracę.
  2. Właściciel firmy kontaktuje się z agencją w celu przedstawienia swoich potrzeb i oczekiwań.
  3. Pośrednik wybiera najlepszych kandydatów dla pracodawcy i przedstawia mu spersonalizowaną ofertę.
  4. Strony podpisują umowę, uwzględniającą m.in. wysokość prowizji pobieranej przez agencję.
  5. Firma zyskuje pracownika o przetestowanych kompetencjach na określony czas.

Czy leasing pracowników jest lepszy od tradycyjnych form zatrudnienia?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, jak, dlaczego i na jak długo planujesz uzupełnić braki kadrowe. Jeśli postanowisz na stałe powiększyć swój zespół, wówczas prawdopodobnie zdecydujesz się na tradycyjną formę zatrudnienia i rekrutacji. Leasing pracowników to rozwiązanie dla pracodawców, którzy borykają się z nadmiarem pracy związanym z sezonowością w ich branży lub dodatkowym zleceniem, którego realizacja przekracza możliwości zespołu. Korzystając z wynajmu specjalistów, unikniesz wielu dodatkowych kosztów i formalności, którymi zajmie się za ciebie agencja pracy. Wystarczy, że poinformujesz ją o swoich potrzebach.

Dlaczego warto podjąć współpracę z zagranicznymi pracownikami?

Prowadzisz orientalną restaurację? W twoim hotelu przebywa sporo gości ze Wschodu? A może potrzebujesz tłumaczy lub otrzymałeś zlecenie, które wiąże się z zupełnie obcym dla ciebie regionem? Skontaktuj się z firmą Flambir, która oferuje leasing pracowników z Ukrainy i ze Wschodu. Współpracuj ze specjalistami z Gruzji, Filipin, Nepalu, a nawet Kuby, aby rozwinąć swoją firmę, lepiej poznać ich obyczaje i zyskać status otwartego pracodawcy. Nie wybieraj nieuczciwej agencji pracy tymczasowej — podejmij działania ze sprawdzoną firmą, która sprostała już wymaganiom wielu klientów. Przedstawiciele Flambir czekają na twój telefon!