Laptop pancerny

0

Istnieją w czasach obecnych opcje takie jak laptopy pancerne, czyli te laptopy, które da się wrzucić do wody i to na głębokość do dwóch metrów, a po wyciągnięciu z tej wody nadal działają. Kluczowe znaczenie ma też i to, że takiej elektroniki używają raczej naukowcy, którzy z tak drogim sprzętem udają się na lodowiec, po to by sprawdzić jak bardzo przesuwają się kolejne czujniki wbite w lód. Jednym słowem takie laptopy są idealnymi tam, gdzie te tradycyjne raczej zawodzą. Mowa tu o tym, że taki zwyczajny laptop nawet zaliczany do markowych raczej nie wytrzyma upadku z ponad dwóch metrów na jakieś twardsze podłoże i co równie istotne może on góra posiadać tę klawiaturę odporną na oblanie kawą lub herbatą, bo zazwyczaj lepsze dodatki nie są potrzebne w tym typowym laptopie do użytku biurowego.

Inne istotne wzmianki.

najczęściej się przydaje jakimś inżynierom na budowach. Mowa tu o tym, że taka elektronika zostawiona gdzieś na budynku, czyli na kondygnacji nie przykrytej dachem zapewne nie ucierpi, jeśli nagle zacznie padać deszcz. Tego typu sytuacja się zdarzają, czyli inżynier wraz z kilkoma specjalistami może omawiać to jak wykonać dach i nagle mogą odejść od planów papierowych i laptopa, a po kilku sekundach może zacząć padać deszcz lub deszcz z gradem. Taka sytuacja jest niebezpieczną dla typowej elektroniki, ale nie dla pancernego, bo takowy ktoś może zawadzić drabiną, a on spadnie na betonowy strop i nic mu się nie stanie. Rzecz jasna jeśli na tego typu posadzkę nie spadnie ze zbyt wysoka. Istotnym jest też i to, że taki laptop ma wszystko to co inne nowoczesne laptopy biznesowe. Mowa tu o matowej matrycy, znacznej ilości portów USB i o przynajmniej jednym porcie typu HDMI. Napęd optyczny w jego przypadku też nie jest standardem, ale teraz się od niego odchodzi w przypadku wielu laptopów biznesowych.

Kluczowe zalety.

Nikogo nie dziwi też i to, że taki laptop pancerny w czasach obecnych może mieć i matową matrycę i dotykowy ekran, a do tego na dokładkę kamery internetowe i mikrofony, czyli za ich pomocą także można robić te wideokonferencje. Istotnymi dodatkami są też podświetlane klawiatury przydatne wieczorami i czytniki linii papilarnych, które zabezpieczają wartościowe pliki. Jednym słowem poza tymi pancernymi właściwościami jest to zwyczajny laptop do biznesu, który jest też masywniejszym i nie wiadomo kiedy dokładnie do tego laptopa trafi procesor taki jak Core i9 o ośmiu rdzeniach, bo póki co słyszy się o tym, że te laptopy mają procesory Core i5 o czterech rdzeniach, czyli nie są one wybitnie dobrymi jeśli chodzi o podzespoły.