Garażowanie 4.0

0

Samochód zjeżdżający do schowka pod ziemią, wjeżdżający windą do salonu mieszkania w apartamentowcu, a może auta składowane na platformach jedno nad drugim? Przyszłość garażowania zaczyna się teraz. Oto subiektywny przegląd najnowszych trendów w parkowaniu pod dachem

Zacznijmy od wiaty, której wrota i częściowo dach zwijają się i rozwijają zapewniając osłonę przed deszczem, słońcem, wiatrem, a także nie dopuszczają do niego zwierząt.

http://www.gazebox.net/

Ideal park to urzeczywistnienie futurystycznych wizji przyszłości z lat 70-tych. Platforma dla auta wysuwa się spod ziemi, a po zaparkowaniu na niej, na powrót się chowa.

https://www.idealpark.com/

Patrzenie na super sportowy samochód to jeden z najlepszych aspektów posiadania go. Czy zatem może być coś lepszego, niż system ruchomych platform i wind, które dostarczą auto do pokoju sąsiadującego z salonem przez szklaną szybę?

https://www.youtube.com/watch?v=BGBZSPuO7Jk

Car tent to rozwijany nad samochodem materiałowy dach, który osłania przed słońcem i zabrudzeniami, quasi garaż, jak się nie ma co się lubi…

https://www.youtube.com/watch?v=BwvgYQjCC1E

Smart w przypadku garażu musi oznaczać oszczędność miejsca, w ostatniej w zebranych pozycji, parking piętrowy z ruchomymi platformami zainspirowany jest zapewne górniczym transporterem.

http://www.smartparkingsolution.com/

https://www.youtube.com/watch?v=XNZ3G2w5VVs