Ciekawe akcesoria samochodowe

0
Ciekawe akcesoria samochodowe

Ciekawe akcesoria samochodowe

Zastanawiasz się jakie akcesoria samochodowe są warte uwagi? Na czym polega ich działanie i w jaki sposób mogą Ci pomóc? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a odpowiemy na Twoje pytania. 

Złącze AUX

Złącze AUX w samochodach umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku. Czy jest to tak na prawdę potrzebne? Tak, zwłaszcza w czasach, gdy nie rozstajemy się ze swoim telefonem komórkowym. Możemy w nim przechowywać muzykę w wielu różnych formatach, a także audiobooki itp. Za pomocą takiego kabla aux możemy podłączyć smartfon lub odtwarzacz MP3 do samochodowego systemu audio, a następnie słuchać naszej ulubionej muzyki bądź podcastów. To również świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają samochodu z łączem internetowym lub Bluetooth. AUX pozwala nam słuchać muzyki z serwisów internetowych za pomocą naszego smartfona, na przykład poprzez Spotify czy YouTube.

Co ciekawe, podłączone urządzenie wcale nie musi być wyposażone w wyjście AUX. Potrzebuje tylko zestawu słuchawkowego. Za pomocą odpowiedniego kabla można bardzo łatwo połączyć dwa urządzenia ze sobą. Oto kilka przykładów zastosowań tego typu wejścia:

  • podłączenie smartfona do radia samochodowego,
  • przesłanie dźwięku z komputera do systemu Hi-Fi,
  • podłączenie dodatkowego źródła dźwięku do przedwzmacniacza. 

Złącze aux in w samochodzie jest powszechnie stosowane przez niemalże wszystkich producentów sprzętu audio klasy premium oraz wyposażenia samochodowego

Inne ciekawe akcesoria samochodowe

Jak pewnie wszyscy już wiemy, rozmowa przez telefon podczas prowadzenia pojazdu jest karana surową grzywną. Dlatego warto zaopatrzyć się w samochodowy zestaw głośnomówiący. Większość nowych samochodów ma już taki zintegrowany zestaw fabrycznie, ale wiele starszych samochodów go nie ma. Taki zestaw najczęściej łączy się ze smartfonem przez Bluetooth. Zestawy głośnomówiące mają również kilka interesujących funkcji. Niektóre z nich ogłaszają nazwiska dzwoniących za pomocą komunikatów głosowych. Pytają również, czy połączenie ma zostać odebrane. Poinformują Cię również o poziomie naładowania baterii i stanie połączenia. To bardzo przydatny i popularny gadżet samochodowy. 

Wypadki lub stłuczki, kolizje – mogą się niestety przydarzyć nawet najbardziej ostrożnym i doświadczonym kierowcom. Czasami ustalenie sprawcy może nie być łatwe. W takim razie wideorejestrator samochodowy staje się jednym z najbardziej potrzebnych gadżetów do aut. To urządzenie na bieżąco rejestruje to, co dzieje się wokół naszego samochodu. Często nagrywa również dźwięk. Dzięki temu zawsze mamy dowody na to, co było przyczyną wypadków, co znacznie ułatwia i usprawnia działanie policji. Co ciekawe, wideorejestratora do aut potrafią również nagrywać obraz w nocy. 

Ładowarki samochodowe to z pewnością przydatne urządzenia, które są niezastąpione w dobie popularności smartfonów. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach telefony nie mogą pochwalić się najlepszym czasem pracy, a poza tym często korzystamy z ich dodatkowych funkcji w samochodzie. Ładowarka samochodowa będzie nieoceniona w przypadku długich wypraw samochodem. 

Kamera cofania nie musi być elementem jedynie bardzo drogich i nowych samochodów. Możesz łatwo zainstalować ją samodzielnie, nawet jeżeli Twoje auto ma już kilkanaście lat. Jego instalacja jest zwykle dość prosta. Dzięki temu można bezpiecznie zaparkować np. na zatłoczonym parkingu. Znacznie zmniejsza to również ryzyko zarysowania lub uszkodzenia Twojego samochodu i oszczędzi Ci niepotrzebnego stresu i nerwów. Koszt takiej kamerki cofania jest niski, a korzyści z jej stosowania są ogromne. 

Alkomat również zalicza się do akcesoriów samochodowych. To urządzenie samochodowe, które zapewnia nam bezpieczeństwo i spokój. Sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale szczególnie na dłuższych wyjazdach wakacyjnych. Najtańsze alkomaty to modele półprzewodnikowe. Dzięki nim będziemy pewni, czy możemy zasiąść za kierownicą auta, na przykład po udanej dzień wcześniej imprezie. 

Dowiedz się więcej o motoryzacji na stronie cafemoto.pl.