Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2022 terminy

0
zwrot akcyzy

Zwrot akcyzy na paliwo wykorzystywane w transporcie rolniczym to doskonała okazja do pokrycia kosztów paliwa, które w większości przypadków jest najdroższym aspektem dla firmy. Wszelkie procedury niezbędne do zwrotu akcyzy na paliwo, zapewniając zwrot korzyści w rzetelny i krótki czas. Rekompensaty są przyznawane wyłącznie w momencie uzyskania zwrotu przez klienta. Jeśli Twoja firma transportowa jest zarejestrowana w krajach UE, możesz uzyskać zwrot częściowego podatku akcyzowego za olej napędowy tankowany we Francji, Belgii, Słowenii, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji i Hiszpanii. Każdy kraj, którego akcyza na paliwo może być częściowo zwrócona, ma swoje własne skomplikowane procedury, specyficzne wymagania i terminy.

 O tym warto pamiętać!

Ciężarówki o masie 7,5 tony, a także autobusy zarejestrowane w kategoriach M2 i M3 mają prawo do tego typu zwrotu. Procedura składania wniosków jest jednak czasochłonna i wymaga dużego nakładu pracy administracyjnej, a każdy z krajów zwracanych ma inne wymagania dotyczące formularzy wniosków i terminów. Jednak nasi doświadczeni pracownicy dbają o to, aby Twoje wnioski o zwrot podatku akcyzowego były prawidłowo wypełniane i składane w określonych terminach. Korzystając z naszych usług, zaoszczędzisz cenny czas i zasoby wewnętrzne oraz możesz wygodnie skoncentrować się na swojej podstawowej działalności. Twoje wnioski o zwrot podatku akcyzowego są u nas w dobrych rękach. Skorzystaj z naszych 50-letnich relacji z organami podatkowymi i naszych kompetencji w tworzeniu optymalnego systemu zwrotu dla Twojej firmy. W ramach tej opcji  prefinansuje zwrot podatku akcyzowego, dzięki czemu klienci otrzymują pieniądze wkrótce po spełnieniu wszystkich wymagań, nie czekając na wypłatę środków przez organy podatkowe, co w niektórych przypadkach może potrwać kilka miesięcy lub nawet lat. Wybór DER oznacza wybór znacznie krótszego 30-dniowego czasu przetwarzania, który rozpoczyna się po terminowym otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów i spełnieniu wszystkich innych wymogów umownych.

obraz.docs

Podsumowanie

Zwrot podatku akcyzowego stanowi istotne źródło dochodu, ponieważ firmy są w stanie zaoszczędzić do 25 centów za litr kosztów paliwa za granicą.
Możesz polegać na naszym 50-letnim doświadczeniu w dokonywaniu zwrotów podatku akcyzowego, aby zapewnić stały przepływ środków pieniężnych, który zapewni, że Twoja firma nie straci żadnych zysków. Możesz jeszcze bardziej zoptymalizować swoje przepływy pieniężne, otrzymując prefinansowanie od Nikosax, jednocześnie ciesząc się osobistą obsługą klienta w swoim ojczystym języku od dedykowanego doradcy, który zna Twoją firmę.
Twoi dedykowani agenci obsługi klienta dostarczają monitów i regularnych raportów o stanie roszczeń, aby umożliwić Ci skuteczne planowanie i zapewnić, że otrzymasz zwrot podatku akcyzowego wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Dołącz czytelne i czytelne kopie wszystkich dowodów zakupu do aplikacji. Data dostawy lub zakupu na paragonach powinna mieścić się w dacie kwartału, o który się ubiegasz. Musisz poprawnie podsumować wszystkie zakupy i zużyte paliwo, wymienić wszystkie pojazdy, które wykorzystują paliwo, o które się ubiegasz, i podać szczegóły dotyczące paliwa wykorzystywanego do celów komercyjnych. Paliwo musi być wykorzystywane do celów komercyjnych, aby kwalifikować się do zwrotu, więc wszystko, co jest używane do użytku domowego, osobistego lub domowego, nie kwalifikuje się. Wszelkie paliwa użyte w tym celu z komercyjnej dostawy muszą zostać wpisane jako niekwalifikujące się do użycia w aplikacjach MR70.