Zakup paliwa za granicą a odliczenie vat

0
vat

Planowanie międzynarodowej przygody – niezależnie od tego, czy jest to trekking w Himalajach, rower po Alpach, czy wędrówka po Pakistanie – wymaga dodatkowego rozważenia sprzętu, zwłaszcza opcji pieca. Chociaż możesz latać z piecem, nie możesz latać z większością popularnych paliw kuchennych. Co może sprawić, że zapytasz:

Jak znaleźć paliwo, którego potrzebuję w obcym kraju? A jakich innych rodzajów paliwa mogę używać?

Przy podejmowaniu decyzji, który piec wziąć pod uwagę, bierze się pod uwagę wiele rzeczy – region, czas trwania podróży i sezon. Ważne jest, aby dokładnie zbadać konkretne lokalizacje, do których zmierzasz (fora podróżnicze to świetne miejsce do rozpoczęcia). Ale oto podstawy, które należy znać, planując zabrać ze sobą swój ulubiony piec za granicę. Płynne paliwo kempingowe (biały gaz, benzyna ciężka, “paliwo Colemana”) i kanistry z paliwem gazowym są obecnie sprzedawane w różnych miejscach na całym świecie. Oprócz Ameryki Północnej Europa oferuje wiele opcji. Tak więc, jeśli jesteś na szybkiej, świadomej wagi wędrówce przez Alpy, wydajny piec kanistrowy, taki jak Reaktor, jest bezpiecznym wyborem i wygodnym wyborem.

Kanistry z gazem: dostępność paliwa i opcje

Paliwo kanistrowe (butan, propan lub mieszanka obu) jest szeroko sprzedawane, ale nie wszędzie. W miejscach takich jak Ameryka Północna, Europa i popularne regiony turystyczne lub wspinaczkowe, takie jak Patagonia i Khumbu w Nepalu, można spodziewać się paliw kanistrowych na sprzedaż. Jeśli nie możesz znaleźć sklepu na świeżym powietrzu, sprawdź sklep z narzędziami, stację benzynową lub sklep spożywczy. Obecnie większość kanistrów używa standardowego zaworu gwintowanego.

Możesz być pewny znalezienia paliw kanistrowych w tych regionach:

– Ameryka Północna
– Patagonia
– Himalaje
– Pakistan
– Izrael
– Europa
– Republika Południowej Afryki
– Części Ameryki Środkowej

obraz.docx

Podobnie jak kanistry, tradycyjne paliwo kempingowe (biały gaz, taki jak czysta mieszanka SuperFuel MSR) można znaleźć w sklepach outdoorowych, sklepach ze sprzętem i stacjach benzynowych w większości rozwiniętych regionów. Istnieją zalety i wady każdego z nich, o których chcesz wiedzieć, ale jest to krótki przegląd. Następnie, aby zobaczyć listę tłumaczeń nazw paliw płynnych na całym świecie i ich ogólną dostępność, kliknij na wykres na dole.

O tym warto pamiętać!

Nawet w najbardziej odległych zakątkach świata można liczyć na znalezienie nafty na rynkach lub w sklepach. Jego jakość i wyrafinowanie różnią się znacznie w zależności od regionu, jest brudny, śmierdzący i może być trudniejszy do oświetlenia. Ale jest niedrogi i tak powszechnie dostępny, że jest paliwem, na którym polega wielu globalnych włóczęgów. Podczas gdy autogaz (benzyna) może wydawać się oczywistym paliwem awaryjnym, biorąc pod uwagę dostępność stacji benzynowych w wielu częściach, należy rozważyć to jako ostateczność. Chociaż pali się gorętszy niż nafta, ma wady, w tym fakt, że proces przegrzewania pieców plecakowych powoduje, że dodatki i zanieczyszczenia w benzynie szybko zatykają piec.

Musisz mieć specjalny piec opalany alkoholem, aby spalać alkohol; Piece te nie należą do typowej klasy pieców “na paliwo płynne”. Piece alkoholowe są często domowej roboty i preferowane przez szybki i lekki tłum, ponieważ mogą być ultralekkie. Oczywiście istnieją inne opcje paliw kuchennych, ale są to typy, które najprawdopodobniej napotkasz. Przed podróżą zrozum rodzaje paliwa, które może pomieścić twój piec, abyś nie znalazł się mile od najbliższego miasta z paliwem, którego nie możesz użyć. Aby uzyskać informacje o tłumaczeniu nazw paliw, kliknij wykres. I podziel się własnymi doświadczeniami ze znalezieniem paliw w innych krajach w sekcji komentarzy poniżej.