Oznaki, że w Twoim baku znajdować się zanieczyszczone paliwo

0
zanieczyszczone paliwo

Układ wtrysku paliwa jest krytycznym elementem każdego silnika wysokoprężnego. Układ ten wytwarza ciśnienie i wtryskuje paliwo do powietrza, które zostało sprężone w komorze spalania. Funkcje układu wtryskowego obejmują podawanie paliwa do wtryskiwaczy, regulację ilości paliwa, regulację czasu wtrysku oraz rozpylanie paliwa.

Właściwa ilość paliwa musi być dostarczona we właściwym momencie w odpowiednim stanie dla procesu spalania.

Jakie są główne objawy zanieczyszczenia paliwa?

Istnieją trzy główne rodzaje objawów, które mogą wskazywać na zanieczyszczony układ paliwowy – od pojazdu, przez zbiornik, do objawów związanych z paliwem, śledzimy naszą drogę do problemu. Przedstawiamy, na co należy zwracać uwagę w każdym punkcie.

Im wcześniej zauważysz objawy i im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej. Zanim dojdzie do kosztownych uszkodzeń zbiornika lub pojazdu. Regularny program konserwacji zapobiegawczej, który obejmuje kontrolę zbiorników i paliwa, ma kluczowe znaczenie.

1. Problemy z silnikiem lub awaria sprzętu

Jeśli nie zaglądasz do zbiornika lub nie sprawdzasz paliwa w ramach regularnych przeglądów, jedną z pierwszych oznak zanieczyszczonego układu paliwowego mogą być niestety problemy z silnikiem.

Czy znikąd nie zacząłeś doświadczać problemów z pojazdami i silnikami? Nagła utrata mocy lub gorsze osiągi? Mimowolne zmiany prędkości, utrata przyspieszenia i trzepotanie to częste oznaki zanieczyszczenia.

Innym znakiem ostrzegawczym, na który należy uważać, jest wzrost liczby zablokowanych filtrów, co z kolei wymaga częstszego serwisowania pojazdów. Jeśli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów, a następnie uzyskanie badania paliwa i sprawdzenie zbiornika i układu paliwowego dla wszelkich innych uszkodzeń jest krytyczna.

2. Erozja w zbiorniku paliwa

Jeśli podejrzewasz problem, powinieneś natychmiast sprawdzić swój zbiornik i paliwo. Dla Twojego zbiornika, jednym z najbardziej oczywistych oznak zanieczyszczenia paliwa, aby szukać jest rzeczywista erozja samego zbiornika paliwa.

Kiedy błędy w oleju napędowym i zanieczyszczenia dostaną się wystarczająco wysoko w paliwie, zaczną zżerać sam zbiornik. A jeśli można to widocznie zobaczyć, oznacza to, że zanieczyszczenie jest bardzo poważne.

3. Wygląd paliwa

Możesz dostać swoje paliwo testowane na błąd oleju napędowego i zanieczyszczenia. Ale można również sprawdzić na paliwo samodzielnie i szukać objawów zanieczyszczenia oleju napędowego, takich jak zanieczyszczenie wodą lub wzrost błąd oleju napędowego.

Twoje paliwo powinno być normalnie czyste i jasne. Jeśli wydaje się mętne, jest to wskaźnik, że twoje paliwo zostało zanieczyszczone wodą. Która będzie wymagała natychmiastowego leczenia, aby zapobiec wzrostowi bakterii i robaków tworzących.

Z robakami, często mogą pojawić się jako warstwa szlamu, który tworzy się pod wodą na dnie zbiornika. Tak więc, jeśli szukasz objawów w swoim paliwie, upewnij się, że weźmiesz próbkę z dna zbiornika również.

Poszukaj wszelkich śladów osadu i sprawdź jego kolor. Jeśli jest on ciemny, może to oznaczać, że tworzą się twarde cząstki, takie jak asfalteny, które mogą powodować wiele problemów dla silników Twoich pojazdów – blokować filtry i wpływać na wydajność.

Zauważyłem objawy zanieczyszczenia, co teraz?

W zależności od tego, jak zaawansowane jest Twoje zanieczyszczenie paliwa, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć. I nie martw się, niektóre z tych rozwiązań są zaskakująco łatwe i opłacalne.

Kluczem jest działanie od razu po zauważeniu objawów, ponieważ im dłużej pozostawisz zanieczyszczone paliwo, tym więcej szkód wyrządzi i tym droższe będzie leczenie i oczyszczanie.

Dodaj Octasolve do swojego paliwa

Jeśli zauważyłeś objawy wskazujące na to, że Twoje paliwo jest zanieczyszczone wodą lub robakiem diesla, jednym z najprostszych rozwiązań jest Octasolve. Jest to nowa technologia, która zapewnia niesamowicie opłacalną odpowiedź na zanieczyszczenie paliwa. Gdzie tradycyjnie trzeba było fizycznie spuścić wodę, można teraz traktować go z tego dodatku, który będzie trwale rozpuścić go w paliwie. I może leczyć i zapobiegać błąd diesel.

Czyszczenie zbiornika do przechowywania oleju napędowego

W zależności od stopnia zanieczyszczenia, czasami czyszczenie zbiornika będzie wymagane również. Zazwyczaj wiąże się to z całkowitym opróżnieniem zbiornika i przeniesieniem go do magazynu podczas czyszczenia.