Żarówki LED – ekologiczne rozwiązanie do Twojego samochodu 

0
żarówki LED

Halogeny, ksenony czy żarówki LED? Coraz popularniejszym wyborem w branży motoryzacyjnej są te ostatnie. Żarówki LED są wydajne i energooszczędne. Mają 25 razy dłuższy czas eksploatacji niż żarówki tradycyjne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga właśnie po nie. Zobacz, dlaczego warto wybrać żarówki LED i jak dopasować je do samochodu. 

Jak wybrać żarówki LED? 

Żarówki LED https://motoledy.pl/pl/ możemy zastosować zarówno w wewnętrznym oświetleniu samochodu, jak i zewnętrznym. W zależności od zastosowania musimy wybrać odpowiedni model żarówki. Należy jednak pamiętać, żeby sprawdzić, czy wybrana żarówka posiada wbudowany stabilizator napięcia. Element ten chroni lampę przed spaleniem podczas nagłych zmian napięciowych w instalacji elektrycznej. Niezbędnym wymogiem jest także homologacja E. Oznacza ona, że żarówka LED jest dopuszczona do użytku na drogach publicznych. Na żarówkach LED przeznaczonych do samochodu nie warto oszczędzać. Wysokiej jakość lampy będą świecić mocnym strumieniem światła o dalekim zasięgu, a na takim efekcie nam zależy. 

Zalety żarówek LED

Żarówki LED zyskały popularność dzięki wielu zaletom. Jedną z nich jest energooszczędność. Przez to, że zużywają mniej energii, ich żywotność wydłuża się nawet 25-krotnie. To wydajne rozwiązanie do każdego samochodu. Mniejsze zużycie prądu ma także pozytywny wpływ na pracę alternatora. Lampy LED-owe nie obciążają go, więc automatycznie zostaje zmniejszone zużycie paliwa. 

Dużą zaletą tego rodzaju żarówek, jest również światło, które emitują. Lampy LED oddają naturalną barwę, taką, jaka występuje w ciągu dnia. Dzięki temu lepiej oświetlają drogę po zmroku. Emitowane światło, które widzimy, jest dużo bardziej naturalne niż w przypadku żarówek halogenowych. Średni czas eksploatacji żarówek LED-owych wynosi 10 000 godzin. To znacznie więcej, niż żarówki zarówno halogenowe, jak i ksenonowe. 

Lampy LED to także ekologiczne rozwiązanie. Nie tylko ze względu na energooszczędność, ale także na sposób produkcji. Nie zawierają ołowiu ani rtęci, dzięki czemu nie wymagają specjalnej utylizacji. Natomiast mniejsze zużycie energii przekłada się na obniżenie emisji CO2. 

Montaż żarówek LED w samochodzie

Mimo wielu zalet, żarówki LED wymagają specjalnej konstrukcji układu chłodzenia. Oznacza to, że jeżeli chcemy zamontować lampy LED-owe w naszym samochodzie, to musi on posiadać taki układ.  Żarówki tego rodzaju nie nagrzewają się od strony elementu świetlnego, ale od tyłu. Przez to nie ma możliwości, by w czasie jazdy ochładzał je strumień powietrza opływającego pojazd.