Wyszukiwarki internetowe, czyli znjadziesz wszystko co tylko chcesz

0

Coraz więcej firm, fachowców, czy sklepów jest świadomych, że internet może być przepustką do większej ilości klientów. W związku z tym coraz częściej dbają o to, by znaleźć się wysoko w wyszukiwarkach, żeby potencjalny klient trafił właśnie do nich.

Chyba najczęściej szukanymi w internecie informacjami, są wszelkiego rodzaju usługi i specjaliści. Jak w takim razie najskuteczniej znaleźć to, co jest nam w danej chwili potrzebne? Przede wszystkim, jeśli chodzi o ten temat, najlepiej byłoby jednym, dwoma słowami określić daną usługę oraz miejsce, w którym chcemy ją znaleźć. Załóżmy zatem, że potrzebujemy znaleźć geodetę w Olsztynie. Najłatwiej wpisać więc frazę „geodeta olsztyn”. Dzięki temu pierwsze wyniki będą odnosiły się nie tylko do usługi, ale i konkretnego miasta, w którym jej potrzebujemy, co znacznie skróci nasze poszukiwania.

Jeżeli nie ma dla nas znaczenia określona lokalizacja usługi, sprawa wygląda z pewnością prościej. W takim wypadku zdecydowanie im krótsze hasło, tym większa możliwość wyboru. Weźmy tu za przykład chociażby znalezienie dowolnej hurtowni na terenie kraju. Może to być przykładowo hurtownia z bielizną. Pierwsze, co powinno nam przyjść do głowy, to po prostu hasło ‚hurtownie bielizny’, czy ‚hurtownia bielizna’. Jeżeli jednak interesowałyby nas konkretne produkty, musimy je wziąć pod uwagę podczas wyszukiwania, wpisując odpowiednie słowa, czyli np. ‚hurtownia pończoch’. Oczywiście zawsze można dodać do naszej frazy dodatkowe słowa, jak chociażby nazwę wybranego producenta, czy wyszczególnić, że ma to być bielizna damska, czy bielizna męska, ale schemat zapytania nadal będzie taki sam.

Oczywiście czasami musimy dokładniej i w dłuższej wersji wprowadzić swoje zapytanie. Załóżmy, że chcemy znaleźć mieszkanie w Warszawie. Jak najbardziej możemy napisać ‚mieszkanie warszawa’, o ile nie interesuje nas, czy chcemy znaleźć lokal nowy, czy używany oraz w jakim miejscu ma być zlokalizowany. Wyników z pewnością będą tysiące. Jeśli jednak interesuje nas konkretna dzielnica, czy na przykład mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy to uwzględnić podczas naszych poszukiwań. Szukając więc mieszkania w Warszawie na Woli, możemy wpisać frazę ‚mieszkanie warszawa wola’, a jeżeli dodatkowo chcemy zaznaczyć, że ma to być mieszkanie w stanie deweloperskim wystarczy dodać to do wyszukiwania, czyli ‚nowe mieszkania wola’. Ewentualnie możemy również szukać samego dewelopera w konkretnej dzielnicy i wtedy dostaniemy pełną ofertę jego inwestycji (szukana fraza musi wtedy wyglądać podobnie do poprzednich, czyli np. ‚deweloper warszawa wola’).

Posługiwanie się wyszukiwarką internetową wygląda więc na bardzo łatwe i na pewno może takie być. Trzeba jedynie zrozumieć ogólny wzorzec, według którego będziemy w stanie najlepiej wyszukiwać interesujące nas informacje. Ilość treści w internecie jest tak wielka, że powinniśmy dokładnie określić, co chcemy znaleźć. Mimo, że dobrze jest stosować krótkie hasła, czasami nie wystarczy jeden wyraz, bo możemy otrzymać tyle odpowiedzi, że przejrzenie wszystkiego i znalezienie tego, czego konkretnie szukamy, wydaje się niemożliwe, a przynajmniej bardzo czasochłonne. Pamiętajmy, że im mniej konkretne zapytanie, tym więcej zbędnych wyników dostaniemy w odpowiedzi.