Motocyklem po Europie

0

Czy trudno jest znaleźć kogoś, kto choć raz w życiu nie myślał o wyjątkowej wycieczce motocyklowej? Z całą pewnością nie, bowiem te niezwykłe jednoślady często przyprawiają o szybsze bicie serca. Legendy amerykańskich szos, szybkie niczym strzała japońskie ścigacze, a także w niczym nie ustępujące im pojazdy europejskich producentów. Dokąd można się nimi udać i co zrobić, jeśli nie mamy za co ich kupić?

Niezapomniane wycieczki

Pusta droga, dźwięk silnika, wspaniała, słoneczna pogoda, tylko Ty, twój pojazd i ukochana osoba. A do tego warte odwiedzenia, niezwykłe miejsca nie tylko w Polsce i w Europie, ale też na całym świecie. Wiele miłośników motocykli z Polski, często wybiera się na Wielką Pętlę Bieszczadzką, gdzie bez przeszkód można poczuć klimat gór, zapach sosen, a także odpocząć od zgiełku miasta. Również niezapomnianym przeżyciem jest wycieczka na Hel. Dojechać jednośladem na sam koniec Polski? Cudowne marzenie. Zaś doświadczonym motocyklistom, mającym chęć na odrobinę emocji można zaproponować wycieczkę na którąś ze sławnych, krętych europejskich dróg. Transfagarasan w Rumunii (Droga Transfogaraska), Grossglockner w Austrii czy też Stelvio Pass (Przełęcz Stelvio) we Włoszech to szlaki, na których adrenalina będzie w nas szalała podczas każdej minuty jazdy. Prawda, że brzmi to wspaniale i zachęcająco? Z pewnością wielu ludzi dałoby się skusić, aby chociaż raz w życiu odbyć taką przejażdżkę. Jednak w tym miejscu pojawiają się dwa, maleńkie problemy. Uprawnienia do kierowania motocyklem, a także posiadanie własnego jednośladu…

Droga pod górkę

Uprawnienia na szczęście można zdobyć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Cena kursu, a także egzamin praktyczny (oczywiście zdany za pierwszym podejściem) nie powinny kosztować nas więcej niż ok. 1500 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że posiadając prawo jazdy kat. B można prowadzić motocykl o pojemności do 125 ccm. Drugi, nieco większy problem to kupno motocykla. Niestety, cała procedura zakupu, a potem garażowania, utrzymania, serwisowania takiego pojazdu jest sporym problemem dla wielu osób. Jednak w tym miejscu przychodzi z pomocą wypożyczalnia.