Jakie rękawice na motocykl wybrać?

0
Jakie rękawice na motocykl wybrać?

Jakie rękawice na motocykl wybrać?

W czasie podróżowania takimi pojazdami jednośladowymi można osiągać naprawdę duże prędkości (pamiętaj o tym, by jeździć zgodnie z przepisami). W związku z tym bardzo przydają się dobrej jakości rękawice na motocykl. Co warto tutaj kupić?

Jazda sportowa: jakie rękawice na motocykl będą odpowiednie?

W czasie podejmowania finalnych decyzji warto zwracać uwagę m.in. na przeznaczenie. W sklepach online lub stacjonarnych z tym asortymentem możesz zdecydować się na produkty np. do jazdy po torze. Używasz pojazdów jednośladowych w celach zawodowych? A może chcesz kiedyś w przyszłości zarabiać na swojej pasji? Nie wiesz jednak <a href =”https://cafemoto.pl/jednoslady/“>jakie rękawice na motocykl</a> wybrać? W takim położeniu najlepiej zdecydować się na modele typowo sportowe. Te rękawice na motocykl są zazwyczaj wykonywane z cienkiej skóry bydlęcej, koziej lub ewentualne kangurzej. Co ważne, są mocno wentylowane. Przy okazji nie brakuje im wyposażenia w szereg wysokiej jakości protektorów (znajdują się zaś one zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie rękawicy).

Jazda po mieście: co wybrać?

A może traktujesz pojazdy jednośladowe, jako sposób np. na spędzanie wolnego czasu? Motocykle to Twoje hobby? Najczęściej jeździsz zatem po mieście lub poza takimi aglomeracjami? W takiej sytuacji dobrze byłoby zdecydować się na rękawice, które są starannie wykonane z odpowiedniego materiału wierzchniego. W sklepach jest sporo opcji do wyboru na tej płaszczyźnie. Poza tym warto zwracać uwagę na gabaryty i kwestie estetyczne. Jeśli zaś od czasu do czasu jeździsz po torze, a niekiedy wypuszczasz się poza miasto, to rękawiczki z pierwszej grupy są najbardziej rekomendowane. Gwarantują one ciepło i zarazem wygodę w czasie podróżowania.

Rękawice na motocykl: zadbaj o odpowiedni rozmiar

Dopasowanie tych elementów stroju każdego motocyklisty (pod kątem przeznaczenia) to jedno. Poza tym musisz zdecydować się na takie produkty, które posiadają odpowiednie gabaryty. Łatwiej mają tutaj osoby decydujące się na zakupy w sklepach stacjonarnych. Chodzi bowiem o to, aby rękawice w dniu zakupu były lekko ciasne. Tym się nie przejmuj. W czasie podróżowania skóra zaczyna się nieco rozciągać. Jeśli zatem wybierzesz produkty z tego komponentu, to możesz być spokojny. Po pewnym czasie będą one idealnie dopasowane do Twoich rąk. Chyba że decydujesz się na rękawice na motocykl, które posiadają relatywnie dużo twardych protektorów. Takie produkty już w dniu zakupów powinny być optymalnie dopasowane. W końcu zawartość tych elementów sprawia, iż mniej można liczyć na samoczynne dopasowywanie się rękawic w czasie np. premierowej jazdy.

Jak korzystać z tabeli rozmiarów?

A może chcesz zdecydować się na takie elementy z porządnego sklepu internetowego? Coraz więcej osób w ten właśnie sposób dokonuje zakupów. Nabywanie rękawic na motocykl na odległość wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Dlatego warto dowiedzieć się, jak korzystać z tabeli rozmiarów. Na początku musisz dokładnie wiedzieć, czego szukasz. W tym celu należy zmierzyć obwód dłoni. Możesz to zrobić np. przy pomocy centymetra krawieckiego. Dobrze byłoby, gdyby ktoś Ci pomógł w czasie wykonywania tego zadania. Dzięki temu pomiary będą bardziej precyzyjne. Ważne jest to, by obwód dłoni zmierzyć na wyprostowanej dłoni (na wysokości wystających z boku kostek). Pamiętaj jeszcze o jednej sprawie. Obwód dłoni powinien być mierzymy bez kciuka. Na podstawie tego parametru będziesz w stanie określić odpowiedni dla Ciebie rozmiar rękawic motocyklowych. Do wyboru są zazwyczaj modele w rozmaitych rozmiarach (M, L, XL, XXL). Dzięki temu można zdecydować się na różne opcje, które będą do Ciebie odpowiednio dopasowane. A co stanie się, jeśli po rozpakowaniu paczki od kuriera okaże się, że produkty są za małe albo za duże? Na szczęście możesz skorzystać z pewnej „furtki”. Według prawa, masz 14 dni na dokonanie zwrotu. W tym celu wyślij paczką z powrotem. Zadbaj o to, by mieć potwierdzenie nadania i odebrania. Właściciel sklepu powinien Ci zwrócić koszt zakupów.