Niezastąpione akcesoria detailingowe

0
czyszczenie samochodu

Dbanie o samochód to bardzo ważna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym i czystym autem. Pomaga także w późniejszej sprzedaży. Aby wykonywać wszelkie niezbędne zabiegi związane z czystością pojazdu, niezastąpione okazują się akcesoria detailingowe.

Czym wyróżniają się dobre akcesoria detailingowe?

Odpowiednie przybory ułatwiające pracę przy autach wyróżniają się dobrą jakością. To jakich narzędzi i materiałów użyjemy, zaowocuje przy ostatecznym efekcie. Warto więc stawiać na sprawdzone akcesoria, które są łatwo dostępne i chętnie kupowane przez innych użytkowników samochodów. Świetnie nadają się do tego wyroby znanych i cenionych firm na polskim rynku. Jest ich całe mnóstwo, a przy wyborze należy kierować się rozsądkiem i opiniami innych.

Jak obchodzić się z lakierem?

Do obróbki lakieru potrzebne są narzędzia, które swoimi właściwościami ułatwiają trudne polerowanie. Ważne jest, żeby nie zniszczyć powłoki i przywrócić jej wygląd jak najbardziej do pierwowzoru. W ofertach dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które zwiększają efektywność polerowania. Są to między innymi pady polerskie wykonane z różnych rodzajów materiałów, które stosuje się w zależności od chęci zamierzonego celu. Głębokie rysy usuwa się za pomocą padów o większej gramaturze materiału. Ostateczny połysk nadaje się z kolei przez użycie wełnianych lub gąbkowych dysków. Często jednak użytkownicy wybierają ręczną metodę za pomocą ściereczki z mikrofibry. Jest to może bardziej czasochłonna operacja, ale i dokładniejsza.

Jak wyczyścić wnętrze?

Czystość wnętrza samochodu to ból niejednego kierowcy. Sprzątanie w środku pojazdu związane jest z wykonywaniem mnóstwa czynności, które są ciężkie i nielubiane. Trudno dostępne miejsca wymagają ekwilibrystyki wśród ciasnych aut. Wieczne zabrudzenia na tapicerce trudno schodzą i powstają plamy. To wszystko składa się na niechęć do sprzątania samochodu, a co dopiero dzieje się w głowie kierowcy, gdy chce zadbać o szczegóły i zająć się detailingiem wnętrza. Wtedy na pomoc przychodzą akcesoria detailingowe. Gdy mamy skórzane fotele, które wymagają renowacji, wystarczy użyć specjalnych szczotek przeznaczonych do takich zabiegów. Mają one różną długość i twardość w zależności od potrzeby.    

Czy istnieją gotowe zestawy akcesoriów do detailingu?

W ofertach producentów istnieje duży wybór gotowych zestawów potrzebnych do detailingu. Można wybierać wśród kompletów przystosowanych do ochrony lakieru, jak również dbania o wnętrze. W zestawach mogą znajdować się najpotrzebniejsze rzeczy do kompleksowego odświeżania auta. Przeprowadzanie zabiegów czyszczenia pojazdu powinno odbywać się zawsze specjalistycznymi narzędziami. Zestawy do detailingu zawierają najczęściej szczotki do kół o różnych rozmiarach. To bardzo ważne, gdy chcemy dojść w każdy zakamarek felgi. Tak samo sprawa dotyczy pędzelków, którymi czyścimy wszelkie zabrudzenia na kratkach wentylacyjnych czy wnękach drzwi.

Jakie są najpopularniejsze akcesoria detailingowe?

Na rynku istnieje niezliczona liczba przyrządów, narzędzi i materiałów potrzebnych do detailingu. Oto najważniejsze z nich:

 • pady polerskie
 • gąbki, berety polerskie
 • szczotki do tapicerki
 • szczotki do opon i felg
 • atomizery, rozpylacze i spryskiwacze przechowujące preparaty chemiczne
 • pianownice ręczne i do myjek wysokociśnieniowych
 • ściereczki z mikrofibry lub nasączone specjalnymi preparatami
 • torby, organizery detailingowe
 • glinki do lakieru
 • quick detailery
 • specjalne rękawice z mikrofibry
 • pędzelki