3 step detailing

0
korekta lakieru

3-stopniowa korekta lakieru jest zalecana dla pojazdów, które zostały przemalowane i mają wystarczającą ilość lakieru bezbarwnego, aby usunąć skórkę pomarańczową. Dzięki  3-stopniowej korekcji lakieru zaczynamy od szlifowania całego pojazdu różnymi grysami, a następnie mieszankami ściernymi, aby powoli przejść do polerowania, aby nadać Twojemu samochodowi połysk, którego mu brakowało.

Czym jest Car Detailing?

Profesjonalne detalowanie samochodów to sztuka i rzemiosło czyszczenia i przywracania pojazdu do nowego stanu. Usługi detalowania samochodów są znacznie bardziej precyzyjne i pracochłonne niż uzyskanie myjni samochodowej. Myjnia samochodowa jest zwykle zautomatyzowanym systemem, przez który przechodzi samochód w celu oczyszczenia zewnątrz. Profesjonalne auto detailing jest zawsze wykonywane ręcznie i obejmuje zewnętrzne i wewnętrzne usługi detalowania samochodów. Podczas gdy każdy może szczegółowo opisać samochód, czyszcząc wnętrze i zewnątrz najlepiej jak potrafi, profesjonalny detal jest wykonywany przez doświadczonego detailera z odpowiednimi technikami i wysokiej jakości produktami. Często profesjonalni detaliści ustalają pakiety i ceny z wyprzedzeniem dla usług, które chcą zaoferować.

Czyszczenie zewnętrzne samochodu

Mycie i suszenie zewnętrzne – ten proces mycia i suszenia odbywa się ręcznie. Detailer spryskuje i wytrze karoserię samochodu specjalistycznymi produktami. Obejmuje to ręczne mycie felg, klamek i szkła.

Glina lakiernicza – Gliniany pręt służy do usuwania wszelkich zanieczyszczeń, nadmiernego natrysku lub pozostałości pozostawionych po umyciu samochodu. Glinkowanie skutkuje czystszą i gładszą powierzchnią oraz pomaga zwiększyć skuteczność polerowania i wosku.

Polerowanie – Polerowanie poleruje mieszankę ścierną na lakierze samochodu, aby usunąć małe warstwy lakieru bezbarwnego. To sprawia, że znikają małe rysy i wiry w farbie.

Uszczelnianie lub woskowanie – Aby nadać samochodowi błyszczący połysk i dodać warstwę ochronną do lakieru samochodu, nakłada się szczeliwo. W niektórych przypadkach można użyć wosku.

Inne usługi zewnętrzne, które można dodać, obejmują malowanie wykończenia, detalowanie silnika, polerowanie reflektorów, czyszczenie ciśnienia silnika, naprawę zderzaka, naprawę wiórów szklanych i retusz lakieru.

obraz.docx

O tym warto pamiętać!

Niektóre profesjonalne firmy zajmujące się detalowaniem samochodów oferują dodatkowe usługi do opisanych powyżej. Usługi te obejmują:

Korekcja lakieru – jest to proces, który usuwa wady na górnej warstwie lakieru samochodu, takie jak matowa farba lub utlenianie. Większość detalistów używa polerki rotacyjnej, aby zapewnić najlepszą korektę farby.

Powłoka ceramiczna – powłoka ceramiczna to ciekły polimer nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu dodania warstwy ochronnej do lakieru samochodu. Jest to często używane jako alternatywa wosku premium.

PPF – PPF oznacza folię ochronną farby. PPF to cienka folia poliuretanowa, która pomaga chronić lakier samochodowy przed wiórami skalnymi, małymi zadrapaniami, światłem UV, osadami mineralnymi, kwaśnymi deszczami i innymi.

Rozpoczęcie działalności związanej z detalowaniem samochodu na papierze może wydawać się stosunkowo proste, a bariera wejścia jest niska. Najtrudniejszą częścią jest zbudowanie udanego biznesu detalowania samochodów, który przynosi pieniądze. Gdy nauczysz się szczegółowo opisywać samochód, musisz pomyśleć o strategiach biznesowych, które zamierzasz wdrożyć, aby rozwinąć swoją profesjonalną firmę zajmującą się detalowaniem samochodów.