Tym jeżdżą cudzołożnicy – ranking

0

Stać go na luksusowy pojazd, niewykluczone, że poprzewracało mu się w głowie. Taki prosty wniosek wysnuto z na pozór mało wartościowych badań przeprowadzonych wśród użytkowników niemieckich i brytyjskich serwisów randkowych dla znudzonych monogamią.

Choć sondy nie zostały sporządzone na reprezentatywnych próbach, należy pamiętać, że dotyczą specyficznej grupy. Dlatego, choć w akademickim ujęciu trudno dostrzec ich naukową wartość, na pewno zasługują na uwagę, choćby ze względu na liczbę osób, które się wypowiedziały. Wystarczy wspomnieć, że jeden z serwisów, które podęły się tematu ma 800 tysięcy użytkowników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jakimi samochodami oddalamy się od wierności

Pozycja lidera nie ma tu większego znaczenia, bowiem w czołówkach obu rankingów plasują się te same marki, według jednych to właściciele luksusowych Audi, według innych – prestiżowych BMW najczęściej nie dotrzymują wierności swoim życiowym partnerom.

Według brytyjskiej sondy, najczęściej brakiem lojalności w związkach wykazują posiadacze Audi (22,2 proc.). Na drugim miejscu uplasowali się kierowcy BMW (13,7 proc.).

Również właściciele Mercedesów są skłonni do zdrady (8,7 proc.). Miłośnicy skandynawskiej motoryzacji, którzy wybrali Volvo, również nie należą do świętych i zajmują w zestawieni czwartą pozycję (7,5 proc.).

Niechlubną pierwszą piątkę zamykają kierowcy Volkswagenów (5,7 proc.).

Z kolei niemiecka sonda, choć przestawia nieco kolejność na podium (19,21 proc. zdradzających zasiada za kierownicą BWM, 8,79 proc. posiada Audi, a 8,23 proc. mercedesy), potwierdza tendencję wykazywaną w brytyjskim badaniu.

auta i zdrady

Zależność między samochodem a zdradą

Między rodzajem posiadanego samochodu a zdradą jest pewna zależność, twierdzą autorzy badań. – Zdradzający to ludzie sukcesu, którzy mają rosnące oczekiwania wobec standardów życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o związek, czy o wybór pojazdu. – ocenia Mike Taylor, rzecznik portalu randkowego Illicit Encounters, który sporządził badanie wśród swoich użytkowników.

Jeśli powyższe miałoby w jakikolwiek sposób wpłynąć na wybór partnera, bądź wybór samochodu, istotne mogą się okazać wyniki sondy dotyczącej tego, czym jeżdżą najwierniejsi kierowcy. Ci wybierają Fiaty (zaledwie 0,55 proc. zdradza).

Najwierniejsi według innej sondy są natomiast właściciele samochodów marek Seat, Renault i Peugeot.