Volvo XC40 rywalem BMW X1

0

Volvo czy BMW, które wybrać?

Volvo XC40, to mały ale solidny samochód określany mianem małego SUV-a, który pojawi się na polskim rynku w kwietniu 2018 roku. Marka mówi sama za siebie, to solidnie wykonany samochód z ciekawym wyposażeniem, a także dające wiele powodów do radości i to nie tylko z powodu posiadania drogiego auta i możliwości pochwalenia się nim wśród znajomych, ale dzięki jego eleganckiemu wykończeniu, a także wysoko umieszczonemu siedzeniu, które znacznie podnosi komfort jazdy.

Samochód miejski

To określenie znaleźć można na stronie internetowej prezentowanego modelu, jako że jest to samochód dobrej i znanej marki, a także dość pojemne auto, przeznaczone do wożenia zakupów z pobliskich centrów handlowych. Zadbano także o bezpieczeństwo pasażerów, a także samego właściciela, można wykupić subskrypcję na auto i opłacać korzystanie z niego w stałych miesięcznych ratach. To oferta skierowana raczej do firm, ale niemniej ciekawa, gdyż dzięki niej można cieszyć się nowym samochodem co 24 miesiące, a także przestać zajmować swoim samochodem, czy ubezpieczeniami, gdyż te wliczone są w cenę całego pakietu. Dzięki temu, samochód jest wymieniany na nowy, zawsze po uzyskaniu określonego przebiegu, a miesięczny koszt jego posiadania, to niewielki procent od jego ceny.

Sporo miejsca w kabinie

Kto z nas nie lubi mieć wokół siebie miejsca w kabinie samochodowej, praktycznie zawsze jest go trochę za mało. Sam komfort jazdy, to gwarancja bezpieczeństwa, ale także dobrego samopoczucia, zwłaszcza przy dłuższych trasach. Model samochodu, jakim jest Volvo XC40 to naprawdę dużo miejsca wokół siedzenia kierowcy i pasażera oraz możliwość umieszczenia nawet butelki z wodą o pojemności 1,5 litra na drzwiach, a także dość wysoko zamontowane fotele, które tylko podnoszą dodatkowo wygodę użytkowania, tego małego, solidnego, efektownego i sympatycznego samochodu.

Z pewnością auto zasługuje na określenie auta rodzinnego, gdyż spokojnie pomieści małą, polską rodzinę, a pojemny bagażnik, w którym zmieści się aż 460 litrów, doskonale sprawdzi się przy pakowaniu bagażów.

Ceny Volvo XC40 w odniesieniu do modelu i pojemności silnika

Silnik Pojemność Cena
D3 FWD* 2.0/150 143200
D3 FWD* 2.0/150 151900
D3 AWD* 2.0/150 152200
D3 AWD* 2.0/150 160900
D4 AWD 2.0/190 170950

*modele silników dostępne w produkcji od 23 kwietnia 2018 roku

kokpit volvo xc40
kokpit volvo xc40