Przebiśnieg i detailing – zwiastuny wiosny

0

Koniec zimy to czas, kiedy nareszcie możemy doprowadzić do ładu nasz samochód i liczyć na to, że efekt utrzyma się przez dłuższy czas

Na rynku jest wiele firm, które oferują profesjonalny detailing, ale koszt takiej usługi to conajmniej kilkaset złotych. Podpowiadamy, jakich kosmetyków użyć, żeby zaoszczędzić, robiąc to samemu. Wybraliśmy do testów linie profesjonalnych kosmetyków samochodowych Sunnycar Detailing, z których każdy kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Na przydomową myjnie wzięliśmy Porsche Cayenne, które przez całą zimę było jedynie myte pobieżnie. 

Samochód jest bardzo zabrudzony, dlatego na początek traktujemy lakier środkiem do mycia wstępnego. Odtłuszcza on powierzchnię i rozpuszcza silne zabrudzenia. Należy mieć do tego celu pianownicę, najlepszy efekt uzyskuje bowiem się po nałożeniu grubej warstwy piany. Następny krok to użycie szamponu, który jest bezpieczny dla czyszczonej powierzchni i nie usuwa wosku, jeśli ten był nałożony podczas poprzednich zabiegów konserwujących karoserie. Szampon usuwa zabrudzenia, nie pozostawia smug i zacieków. Osobny preparat stosujemy do szyb, reflektorów i lusterek. Tu czystość równa się widoczność, dlatego ważne, aby preparat skutecznie usuwał brud i nie pozostawiał smug. Przechodzimy do kół, środek myjący, który wybraliśmy, podczas aplikacji reaguje z metalicznymi pyłem z klocków hamulcowych tworząc efekt krwawej felgi, ponadto usuwa wszelkie zanieczyszczenia drogowe min: smary, pyły, brud.

Czas na dopieszczanie naszego cacka. Aby utrwalić efekt stosujemy wosk na mokro na bazie polimerów i tlenków krzemu. Po zastosowaniu na powierzchni tworzy on hydrofobową powlokę ochronną, zabezpieczającą lakier przed przywieraniem brudu oraz nadaje głęboki kolor lakieru.

Na koniec poprawiamy wygląd opon i czarnych plastików na zewnątrz. Wybrany przez nas środek do pielęgnacji i nabłyszczania przywraca blask oraz głębię czerni wspomnianych elementów. Odżywia gumę i zabezpiecza oponę przed płowieniem, pękaniem oraz szkodliwym działaniem promieni UV oraz soli drogowej. Tworzy warstwę ochronną zabezpieczającą przed wnikaniem brudu. Na plastikach maskuje delikatne rysy, przyciemnia powierzchnię oraz znacznie ułatwia późniejsze mycie tych elementów.
Czyści i zabezpiecza opony przed starzeniem się oraz twardnieniem spowodowanym ekspozycją na promieniowanie UV i zanieczyszczeniami drogowymi.

W następnej publikacji omówimy sposoby czyszczenia i konserwowania wnętrza samochodu.

Partnerem publikacji jest producent profesjonalnych kosmetyków samochodowych Sunnycar Detailing

Płyn do dezynfekcji rąk