Maybach Exelero – czym wyróżnia się ten ekskluzywny model?

0

Maybach Exelero to luksusowe auto stworzone przez niemiecki koncern. Jest to wyjątkowy model, gdyż wyprodukowany on został w jednym egzemplarzu. W ostatnim czasie samochód znalazł swojego właściciela. Jest nim raper Bryan Williams, który zapłacił za pojazd 8 mln USD.

Ekstremalna prędkość

Model Maybach Exelero został stworzony z myślą o ekstremalnych prędkościach. Należy jednak podkreślić, że jego twórcom nie zależało na stworzeniu auta rajdowego. Miał być to pojazd luksusowy o wyjątkowo dużej mocy. Auto ma pod maską 700 koni mechanicznych, dzięki czemu maksymalna prędkość jazdy przekracza 350 km/h. Wymagało to oczywiście specjalnego ogumienia, które zostało stworzone przez markę Fulda. Na specjalną uwagę zasługują innowacyjne letnie opony Ultra High Performance – Fulda Carat Exelero. Ciekawym jest, że auto powstało po to, aby można było skutecznie przetestować opony.

Wyjątkowa moc

Bazą do stworzenia modelu Exelero był Maybach 57 Coupe. Oczywiście konieczne były liczne poprawki, które miały na celu stworzenie superszybkiego pojazdu. Pojemność silnika została zwiększona do 5,9 l. Model ten wyposażony jest w zespół turbodoładowania, który przeszedł podczas projektowania wielokrotne modyfikacje. Początkowo uważano, że dwie turbosprężarki okażą się wystarczające, jednak nie zapewniły one oczekiwanej mocy.
Maybach Exelero waży około 2,66 tony. Do setki rozpędza się on w 4,4 sekundy.