Lamborghini Urus – „Kup teraz”

0

Pierwszy na świecie samochód typu Super Sport Utility Vehicle sprzedaje się o wiele lepiej niż przypuszczali jego twórcy. Tak dobrze, że nawet w muzeum Lamborghini w Sant’Agata Bolognese stoi atrapa. Ale w Polsce można już go kupić

Dyrektor generalny Lamborghini Stefano Domenicali przyznał ostatnio, że sprzedaż Urusa już teraz przekroczyła oczekiwania. W dodatku kierowcy wydają na niego więcej niż zakładano. Podstawową wersję tego SUV-a można nabyć już a 200 000 dolarów, tymczasem średnia cena zakupy wynosi około 240 000 dolarów.

Dzięki Urusowi Lamborghini spodziewa się sprzedać w tym roku jeszcze więcej samochodów niż w 2017, który i tak już był niezły. Domenicali zakłada, że uda się sprzedać nawet 5000 pojazdów (w porównaniu do 3815 w roku ubiegłym). W tym ponad 1000 Urusów, co oznacza że miesięcznie na SUV-a Lamborghini decyduje się około 100 klientów.

Dla wielu kupujących Urus to pierwsze Lambo, na jakie się zdecydowali. Takich osób jest aż 70%, a to oznacza, że decyzja o wyprodukowaniu SSUV-a zaowocowała powstaniem szerokiego grona nowych klientów. W dodatku jest wśród nich bardzo dużo kobiet, czego też się nie spodziewano. Urus na razie dostępny jest tylko w jednej wersji silnikowej – z benzynowym 4.0 V8 biturbo.

My oglądaliśmy samochód na targach Warsaw Motor Show 2019 Nadarzynie, samochód jest bardzo solidnie i ekskluzywnie wykonany, a zaprojektowany jak… wysoki supercar od Lambo.