Minivan. Samochód idealny dla rodziny

0

Samochód dla rodziny z dwójką – trójką dzieci, musi być autem spełniającym różne wymagania. Nie bez znaczenia jest komfort jazdy takim pojazdem i ilość miejsca w środku. Ważne są też koszty jego eksploatacji. Najlepiej, jeśli są niewielkie. Przy wyjazdach wakacyjnych i w innych sytuacjach potrzebny jest też spory bagażnik, do którego można będzie zabrać wiele bagaży. Takich wymagań nie spełnia wiele aut osobowych. Przy codziennym poruszaniu się po mieście czy odwożeniu dzieci do szkoły, oczywiście wystarczą. W innych sytuacjach już nie. Dlatego warto zdecydować się na inny samochód. Minivan – bo o takim pojeździe mowa – to idealne auto dla większej lub mniejszej rodziny.

Minivan, ale jaki?

Pomijając markę i model auta, warto zastanowić się jakiej wielkości minivan jest nam potrzebny. Do kupienia są bowiem minivany pięcioosobowe i siedmioosobowe. Auta o różnej wielości. Wbrew pozorom, mniejsze minivany nie muszą być dobrym wyborem. Siedmioosobowe są o wiele wygodniejsze, a manewrowanie nimi nie jest trudniejsze. Siedzenia dla dwóch osób można złożyć, tworząc dzięki temu większą powierzchnię bagażnika. Do dyspozycji będzie więc duże i wygodne auto pięcioosobowe. Idealnie jeśli tylne siedzenia także da się złożyć lub nawet wyciągnąć. W sytuacji, gdy konieczne jest przewiezienie większej ilości rzeczy, złożenie lub wyciągnięcie siedzeń to bardzo praktyczne rozwiązanie. Z minivana można w ten sposób zrobić auto, które będzie miało olbrzymi bagażnik. Przewiezienie nim pralki, lodówki czy też niektórych mebli, nie będzie żadnym problemem.

Wyposażenie ma bardzo duże znaczenie

Popularne minivany sprzed lat można obecnie kupić już za nieco ponad dwa tysiące złotych. Takie samochody jednak najczęściej nie mają bogatego wyposażenia. Nie posiadają klimatyzacji, poduszek powietrznych czy też innych elementów podnoszących komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto więc dołożyć nieco więcej pieniędzy i zdecydować się na zakup lepiej wyposażonego minivana. Najtańsze, dobrze wyposażone minivany, to koszt około 4-5 tysięcy złotych. Nie jest to więc duży wydatek.

Moc silnika ma znaczenie

Nie można zapominać, ze minivan to samochód dość duży i ciężki. Zawsze więc warto przywiązywać uwagę do mocy jednostki napędowej. Minivanami z najsłabszymi silnikami, jakie występowały w danym modelu, oczywiście też da się jeździć, jednak rozsądniej jest wybierać auta z silnikami nieco mocniejszymi. Jazda będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza, bowiem – na przykład – wyprzedzanie takim pojazdem będzie dużo łatwiejsze.